Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Крупний план камери

Сховище даних для фотографів: найкращі практики зберігання та архівування зображень

В епоху цифрових технологій розробка ефективного способу зберігання та архівування зображень є важливою частиною робочого процесу будь-якого фотографа. Незалежно від того, чи є ви висококваліфікованим фотографом або початківцем, ви повинні професійно підходити до питання зберігання фотографій. У цій статті ми обговорюємо наші найкращі практики, які допоможуть вам забезпечити надійне та ефективне зберігання зображень на десятиліття вперед.

1 – інвестуйте у високоякісні сховища даних

SSD-накопичувач XS2000 на ноутбуку, який лежить на траві, камера перебуває на передньому плані

Інвестування в надійні сховища даних є одним із найважливіших аспектів зберігання та архівування зображень. Ви маєте бути впевнені, що ваше сховище даних здатне надійно та ефективно зберігати ваші зображення. Найпопулярнішим сховищем даних серед фотографів є твердотільний накопичувач (SSD), оскільки він відомий своєю довговічністю та надійністю. Також SSD-накопичувачі працюють швидше, ніж традиційні жорсткі диски, що сприятиме підвищенню ефективності вашого робочого процесу. Більшість фотографів використовують зовнішній SSD-накопичувач як резервний диск. Завдяки цьому додатковому сховищу даних ви можете вивантажувати зображення й файли, а також миттєво отримувати доступ до своїх даних будь-де.  Зовнішні SSD-накопичувачі Kingston XS2000 та XS1000 ідеально підійдуть для зберігання як робочих, так і особистих файлів. Щоби правильно вибрати накопичувач, необхідно враховувати такі показники, як ємність, швидкість та витривалість. Модель XS2000 SSD має швидкість до 2000 МБ/с та USB 3.2 Gen 2x2 і представлена у варіантах ємності до 4 ТБ, а XS1000 має швидкість до 1050 МБ/с та представлена у варіантах ємності до 2 ТБ.

2 – розгляньте можливість використання RAID-системи

Професійні фотографи, які зберігають великі обсяги інформації, можуть розглянути можливість використання RAID-системи (Redundant Array of Independent Disks – надлишковий масив незалежних дисків) для надійного зберігання своїх даних. Це технологія зберігання даних, яка об’єднує декілька накопичувачів в єдиний логічний елемент для захисту даних після виходу з ладу одного з накопичувачів. RAID-системи коштують дорожче, ніж SSD-накопичувач, але вони забезпечують високу надійність і захист даних.

3 – створіть надійну систему резервного копіювання

Завжди майте резервну копію даних! Ви ніколи не знаєте, що може трапитись із вашим основним сховищем даних. Його можуть викрасти, пошкодити фізично або атакувати комп’ютерними вірусами, а наслідки можуть бути просто катастрофічними як на особистому, так і на професійному рівні. Найкращою практикою залишається використання стандартної стратегії резервного копіювання даних 3-2-1, коли у вас є три копії даних: дві зберігаються на локальних носіях, а одна — в іншому місці (поза приміщенням). Ця стратегія гарантує регулярне створення резервних копій файлів, тому ви можете не переживати за цілісність або можливість втрати своїх зображень. Крім того, не забувайте оновлювати систему резервного копіювання. Ще одним важливим правилом є дотримання певного розкладу, наприклад, створення резервних копій зображень щотижня або щомісяця. Розробіть надійну стратегію резервного копіювання, яка унеможливіть втрату ваших зображень.

4 – використовуйте правила іменування файлів

У кожного фотографа є свій власний спосіб архівування зображень, тому важливо знайти метод, який підходить саме вам. Використання відповідної системи іменування файлів допоможе впорядкувати ваші файли та полегшить пошук певних зображень. Загальноприйнятою практикою є додавання в ім’я файлу дати, місця розташування та теми зображення. Наприклад, знімок, зроблений в офісі Kingston Technology в Каліфорнії 1 березня 2023 року, буде містити у своїй назві текст «Kingston Technology California 01-03-2023». Навчиться ефективно впорядковувати дані, і через багато років ви будете вдячні собі!

5 – використовуйте метадані або ключові слова й теги

Метадані — це інформація, вбудована у файл зображення, яка може бути використана для надання додаткового контексту про зображення. Метадані полегшують пошук і сортування файлів у вашій бібліотеці зображень, наприклад, якщо ви шукаєте зображення SSD-накопичувача Kingston, ви можете знайти всі зображення у вашій бібліотеці, просто задавши в пошуку «SSD-накопичувачі Kingston». Ключові слова й теги мають такий самий ефект. Наприклад, програма Adobe Bridge ідеально підходить для додавання тегів і метаданих до зображень, а Google Photos — це чудовий варіант хмарного сховища, де можна редагувати метадані. Ви повинні ретельно дослідити програмне забезпечення для каталогізації фотографій, щоб переконатися в тому, що воно відповідатиме вашим потребам. Деякі програми зберігають певні типи метаданих поза файлом у базі даних, що може означати втрату метаданих після переміщення файлу в інше місце, тоді як інші програми записують метадані безпосередньо у файл. Ознайомтеся з типами метаданих зображень, як-от EXIF, IPTC і XMP, і розгляньте призначення кожного типу.

Дізнайтеся про деякі найкращі практики, яких має дотримуватися кожен фотограф для покращення свого робочого процесу. Зберігайте та архівуйте свої зображення впорядковано й безпечно, щоб забезпечити їх доступність на довгі роки.

#KingstonIsWithYou