Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Widziany z tyłu biznesmen z torbą i teczką przemierzający stację londyńskiego metra

Osoby dojeżdżające do pracy po pandemii są o 22% bardziej narażone na utratę swoich urządzeń

Czy praca hybrydowa niesie ze sobą nowe zagrożenia?

Osoba wkładająca laptopa do plecaka

Korzystając z prawa dostępu do informacji publicznej, uzyskaliśmy od londyńskiego urzędu Transfort for Lonon (TFL) informację o ogromnym wzroście w 2021 r. ryzyka utraty urządzeń elektronicznych podczas dojazdów do pracy w stolicy Wielkiej Brytanii.

Porównując dane z okresu przed i po pandemii dotyczące utraty mienia podczas podróży, można zauważyć 22% wzrost liczby utraconych urządzeń elektronicznych w środkach transportu, z których zwykle korzystają osoby dojeżdżające do pracy (londyńskie autobusy, londyńska kolej naziemna, londyńskie metro, kolej TFL, kolej Docklands Light Railway oraz kolej linowa Emirates Air Line*).

To alarmująca statystyka, biorąc pod uwagę, że normą jest obecnie praca hybrydowa. Pracownicy regularnie przewożą ze sobą firmowe dane – zapisane w urządzeniach pamięci USB, laptopach czy smartfonach. Częstsza utrata urządzeń elektronicznych oznacza większe narażenie organizacji na ryzyko.

A co to oznacza dla Ciebie?

W większości przypadków możesz zakładać, że Twoje dane są bezpieczne w ramach obecnej strategii bezpieczeństwa. Jednak gdy dane znajdują się poza biurem, dotychczasowe zasady bezpieczeństwa cybernetycznego i zapobiegania ich utracie mogą już się nie sprawdzać, co naraża firmę na wycieki danych, ich utratę lub kradzież.

Wystarczy oglądać wiadomości, aby wiedzieć, że utrata danych może być bardzo kosztowna, niezależnie od tego, czy chodzi o kary wynikające z przepisów RODO, utratę własności intelektualnej, czy utratę poufnych informacji o pracownikach.

Pandemia w dużym stopniu zmieniła to, jak i gdzie pracują pracownicy. W obliczu ich powrotu do pracy w biurze nie można lekceważyć tego znaczącego 22% wzrostu, ponieważ wskazuje on, że pracownicy odzwyczaili się od dojazdów i są bardziej narażeni na utratę swoich urządzeń. Oznacza to, że zapewnienie organizacji odpowiednich narzędzi do ochrony pracowników i przechowywanych przez nich danych jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Mogą w tym pomóc urządzenia Kingston IronKey.

Rob Allen, dyrektor ds. marketingu i usług technicznych w firmie Kingston Technology, EMEA

Co zatem można zrobić?

Rozwiązanie jest proste. Wystarczy używać urządzeń z funkcją szyfrowania sprzętowego, ponieważ jest to najlepszy sposób na ochronę danych w przypadku utraty urządzenia.

Cieszące się zaufaniem agencji rządowych, wywiadu wojskowego i korporacji szyfrowane pamięci flash USB i zewnętrzne dyski SSD Kingston IronKey są idealnym narzędziem do ochrony danych. Dzięki wbudowanej funkcji szyfrowania 256-bitowego Advanced Encryption Standard (AES) oferują one najlepszą skuteczność szyfrowania na rynku, którą potwierdza certyfikat FIPS. Dzięki temu, że dane na zgubionym lub skradzionym nośniku pamięci są zaszyfrowane, nie można uzyskać do nich dostępu.

Zapewnia to ich bezpieczeństwo, nawet jeśli zostanie zaatakowany komputer, do którego podłączony jest nośnik. Ochrona obejmuje hasła i klucze dostępu, a także ataki skierowane bezpośrednio na samo urządzenie USB. Ponadto, w przypadku urządzeń z funkcją zarządzania, można kontrolować aktywność użytkownika i zdalnie wymazać dane.

Wszystko to może dać firmie poczucie pewności, że nie tylko przestrzega przepisów, ale także w znacznym stopniu ogranicza ryzyko wycieku poufnych informacji, niezależnie od tego, gdzie przebywają jej pracownicy.

Korzystamy z szyfrowania programowego, więc nie musimy się martwić – prawda?

Nie do końca. Wiele organizacji uważa, że są bezpieczne, korzystając z tanich, nieszyfrowanych pamięci USB i zabezpieczając je szyfrowaniem programowym. Może być to jednak złudna oszczędność.

Poleganie wyłącznie na szyfrowaniu z wykorzystaniem oprogramowania zainstalowanego na komputerze pracownika może nie wystarczyć do ochrony danych przed nowym zagrożeniem.

Krótko mówiąc, ten rodzaj szyfrowania można łatwo usunąć, co otwiera furtkę do obchodzenia go przez pracowników, utraty danych lub – co gorsza – zaplanowanych ataków.

Świadomość tego może decydować o różnicy między frustracją spowodowaną „tylko” utratą urządzenia a dotkliwymi kosztami pełnoskalowego naruszenia danych.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane artykuły