Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Praca w domu - porady i wskazówki

W obecnej sytuacji wiele osób pracuje w domu, korzystając z możliwości nawiązywania połączeń i zdalnej komunikacji z innymi. Odpowiednie przygotowanie warunków do pracy w domu to skuteczny sposób na stworzenie ergonomicznego miejsca, które pozwoli na lepszą organizację i większą wydajność pracy – tak, jakbyś nadal pracował w biurze. Dzięki kilku prostym dodatkom i modyfikacjom możesz stworzyć specjalne miejsce do pracy, które pozwoli ci osiągnąć taką samą produktywność i wydajność w zaciszu własnego domu.

Miejsce do pracy

„Trisha

Pierwszą rzeczą, o którą należy zadbać, jest odpowiednie stanowisko do pracy. Wiele osób może nie mieć specjalnego pomieszczenia do pracy w domu, w którym zmieściłyby się wszystkie potrzebne meble, takie jak biurko, krzesło, szafki itp. Mimo to przy odrobinie kreatywności i pomysłowości można stworzyć własne prowizoryczne stanowisko. Można wykorzystać mały stół, na przykład stolik dziecięcy albo do szycia, i użyć go zamiast biurka. Niektórzy wykorzystują w tym celu stół w jadalni, a nawet płaski blat umieszczony między dwiema szufladami, który służy jako powierzchnia do postawienia komputera. Niezbędne jest również wygodne krzesło, które zapewni odpowiednie oparcie dla pleców przez długie godziny, które będziesz spędzać przy swoim stanowisku. Po stworzeniu odpowiedniego miejsca pracy następnym krokiem jest przygotowanie komputera. Podobnie jak większość osób pracujących w domu zwykle do pracy zdalnej wykorzystujemy laptopy. Kilka dodatkowych urządzeń peryferyjnych może pomóc w zwiększeniu efektywności, zamieniając laptop w komputer stacjonarny, który lepiej sprawdza się podczas dłuższej pracy. Podłączenie myszy i klawiatury może pomóc usprawnić pracę. Użycie pełnowymiarowej klawiatury i myszy zamiast gładzika i klawiatury w laptopie pozwala odczuć prawdziwą różnicę.

Pójście o krok dalej i podłączenie do laptopa jednego lub dwóch monitorów zapewnia luksus, którego powinien doświadczyć każdy. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie starego monitora lub małego telewizora i przeznaczenie go na dodatkowy monitor stacji roboczej. Ewentualnie, zależnie od potrzeb, można rozważyć jego zakup. Należy przy tym pamiętać o wymaganiach dotyczących podłączenia, aby monitor działał w danej konfiguracji. Jeśli niezbędny jest adapter, warto sprawić dostępność niedrogich rozwiązań w sklepie internetowym.

A jeśli masz ochotę na coś wyjątkowego, zastanów się nad zakupem stacji dokującej do laptopa, takiej jak uniwersalna stacja dokująca USB 3.0. Wyposażono ją w podwójne wyjścia wideo HDMI i DGI/VGA, port Gigabit Ethernet, gniazdo audio i sześć portów USB, dzięki czemu do stacji można podłączyć wszystkie urządzenia peryferyjne, podczas gdy ona sama będzie podłączona do laptopa kablem USB 3.0. To dobry sposób na utrzymanie porządku z kablami, gdy wiele z nich jest podłączonych do różnych portów. Ułatwia to także odłączanie i ponowne podłączanie laptopa do wszystkich urządzeń peryferyjnych.

Komunikacja

„Kamera

Gdy pracujesz w domu, realizacja codziennych zadań i projektów wymaga korzystania z takich metod komunikacji jak wideokonferencje. Aby móc w nich uczestniczyć, niezbędny jest odpowiedni sprzęt i jego konfiguracja. Większość laptopów jest wyposażona we wbudowaną kamerę i mikrofon, które będą działać na większości platform wideokonferencyjnych, takich jak Zoom, Skype czy Bluejeans. Praca na domowym komputerze stacjonarnym może wymagać zakupu kamery internetowej – np. przystępnego cenowo modelu Logitech C920. Oferuje on rozdzielczość 1080p i dwa mikrofony, które łatwo przechwytują dźwięk. Dobrą alternatywą, która zapewnia więcej prywatności zapobiegając podsłuchiwaniu rozmów przez inne osoby, jest zestaw słuchawkowy. Jest on również wyposażony w mikrofon, który zapewnia lepszą jakość dźwięku niż te zamontowane w laptopie czy kamerze internetowej. HyperX oferuje doskonałe zestawy słuchawkowe z funkcją Bluetooth i regulacją głośności z myślą o wygodnej komunikacji bezprzewodowej.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać podczas wideopołączeń, jest tło – stale widoczne, gdy włączona jest kamera. Aby uniknąć zakłóceń lub „wypadków”przy pracy, warto rozważyć ustawienie przegrody lub użycie zasłony, aby zapobiec ujawnieniu niepożądanych informacji widocznych w tle. Istnieje także oprogramowanie, które można pobrać, aby zmienić lub zmodyfikować tło. Platformy do wideokonferencji, takie jak Zoom, oferują wirtualne rozwiązania tła, natomiast w aplikacji Skype dostępna jest opcja jego rozmycia. Również XSplit oferuje narzędzie programowe do usuwania tła o nazwie VCam, którego można używać w połączeniu z dowolnym rozwiązaniem do wideokonferencji.

Bezpieczeństwo

VPN graphic

Wreszcie, jako środek ostrożności, warto rozważyć zastosowanie VPN. Czy w pracy masz do czynienia z poufnymi informacjami, które nie powinny być narażone na zagrożenia? Jeśli w laptopie firmowym nie ma zainstalowanego oprogramowania zabezpieczającego, zainwestowanie w VPN, czyli wirtualną sieć prywatną, może nie być najgorszym pomysłem.

Praca w domu nie jest łatwa, a przystosowanie się do jej specyfiki może wymagać wielu prób i błędów, ale przy optymalnej konfiguracji odpowiedniego stanowiska do pracy może być całkiem efektywna. Wkładając w to odrobinę wysiłku, można poprawić komfort pracy w domu dzięki jej efektywnej organizacji, która nadaje priorytet realizacji zadań przy zapewnieniu niezbędnej wygody. Niewielkie modyfikacje i dodatkowe wyposażenie mogą istotnie przyczynić się do stworzenia znacznie lepszego stanowiska do pracy w domu.

#KingstonIsWithYou

Powiązane filmy

Powiązane artykuły