Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Osoba korzystająca z laptopa

Przenoszenie i ochrona danych poza zaporą sieciową

Dłonie obsługujące telefon komórkowy

Wymuszone przez pandemię przejście na pracę zdalną spowodowało większą niż kiedykolwiek dotąd mobilność poufnych danych o krytycznym znaczeniu. Z laptopów na urządzenia pamięci USB, ze smartfonów na tablety – dane są przenoszone z urządzenia na urządzenie i z miejsca na miejsce częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Przy tak dużej mobilności danych prawdopodobieństwo ich utraty lub kradzieży, z potencjalnie bardzo poważnymi konsekwencjami, jest większe niż dotychczas.

Praca zdalna to nowa codzienność. Bardzo możliwe, że obecnie pracownicy Twojej firmy uzyskują dostęp do swojego środowiska pracy z kilku różnych urządzeń, a może nawet miejsc. Wyzwaniem jest znalezienie sposobu, aby umożliwić pracownikom wydajną pracę bez narażania firmy na zagrożenie bezpieczeństwa i naruszenie poufności danych.

Ochrona przenoszonych danych to podstawowe zadanie firm, instytucji państwowych i osób prywatnych w obecnej rzeczywistości. Naruszenia ochrony danych, ataki hakerskie i „czynnik ludzki” stale przypominają nam o powszechnie występujących zagrożeniach i ryzyku. Koszty związane z naruszeniem ochrony danych – zarówno finansowe, jak i te dotyczące reputacji – mogą być ogromne. Wymagania zaawansowanego bezpieczeństwa cybernetycznego i strategie ochrony przed utratą danych (DLP) zależą od niezawodnych i skutecznych rozwiązań w zakresie przechowywania i pamięci masowej.

Niezabezpieczone urządzenia pamięci USB pomagają przechowywać i przenosić nie tylko poufne pliki, ale także wirusy, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie ransomware. Wiele niezabezpieczonych urządzeń pamięci USB jest znajdowanych, rozdawanych jako pamiątki lub udostępnianych znajomym lub współpracownikom. Później służą one do przenoszenia plików roboczych, co może skutkować nieświadomym zainfekowaniem innych komputerów i urządzeń.

Szyfrowane sprzętowo urządzenia pamięci USB, wykorzystujące zaawansowany standard szyfrowania (AES) 256, zapewniają niezbędną przenośność i większe bezpieczeństwo danych niż oparte na hoście szyfrowanie programowe.

Korzystanie z szyfrowanych sprzętowo urządzeń pamięci USB zapewnia taką samą przenośność i lepsze szyfrowanie podczas przenoszenia danych cyfrowych, a jednocześnie może znacząco pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z pracą zdalną. Bezpieczne pamięci są tylko nieznacznie droższe od nieszyfrowanych, ale ochrona ważnych danych jest bezcenna.

Dzięki szyfrowaniu sprzętowemu dane są chronione hasłem i dostępne zawsze i wszędzie. W przypadku utraty lub kradzieży urządzenia można mieć pewność, że nikt nie uzyska dostępu do zaszyfrowanych plików. Modele z funkcjami zarządzania pozwalają nawet na zdalne zniszczenie utraconej pamięci USB.

Ochrona danych i dbałość o cyberbezpieczeństwo podczas przenoszenia poufnych danych mogą wydawać się uciążliwym obowiązkiem. Wymagania dotyczące pracy w środowisku cyfrowym znacząco zmieniły się w sytuacji, gdy pracownicy mogą samodzielnie decydować, kiedy, gdzie i z jakich korzystają urządzeń. Odpowiednie połączenie szyfrowanych sprzętowo pamięci USB i oprogramowania do zarządzania punktami końcowymi może pomóc organizacjom w zachowaniu kontroli nad tymi urządzeniami, zmniejszając ryzyko naruszenia danych. Podejście to ułatwia również realizację bieżących strategii zapewnienia zgodności z obowiązującymi regulacjami, takimi jak RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) w krajach UE czy NYDFS (regulacja Departamentu obsługi finansowej stanu Nowy Jork).

Pamięć flash USB podłączona do laptopa

Szyfrowane sprzętowo urządzenia pamięci USB firmy Kingston to rozwiązanie zapewniające ochronę przenoszonych danych, które sprawdza się po obu stronach zapory sieciowej organizacji. To łatwe w obsłudze produkty, stworzone z myślą o skutecznej ochronie danych wrażliwych, które ułatwiają spełnienie wymogów odpowiednich standardów branżowych, dyrektyw i innych przepisów. Są one zgodne z przepisami TAA, posiadają certyfikat FIPS i oferują pojemność do 128 GB, co czyni je doskonałym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i instytucji administracji publicznej.

Szyfrowane pamięci USB można dostosować na wiele sposobów do indywidualnych potrzeb organizacji. Dodając wybrane funkcje, można stworzyć niepowtarzalne i niezastąpione pamięci. Program ten oferuje najczęściej wybierane przez klientów opcje, w tym numerację seryjną, podwójne hasła i niestandardowe logo. Jaki jeszcze powód jest potrzebny, aby podjąć kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko informacji należących do firmy, ale także danych, które jej powierzono?

#KingstonIsWithYou

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane filmy

Powiązane artykuły