Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Ręce piszące na laptopie

Szyfrowanie programowe a zgodność z przepisami

tańsze rozwiązanie wiążące się z poważnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa

Wymogi prawne i dotyczące zgodności z przepisami

Zapewnienie bezpieczeństwa danych było kiedyś wyłącznie domeną działów IT, jednak z powodu ciągłych naruszeń poufności danych klientów rządy na całym świecie nakładają na firmy coraz więcej wymagań dotyczących szyfrowania i ochrony wszystkich danych, które umożliwiają identyfikację osób.

Od regulacji HIPAA w obszarze służby zdrowia po rozporządzenia RODO (GDPR) w regionie EMEA i CCPA w stanie Kalifornia – szyfrowanie chronionych klas danych jest wymagane przepisami. W ciągu ostatnich 3 lat, w następstwie gwałtownego wzrostu liczby przepisów i związanych z nimi kar oraz ryzyka prawnego, liczba organizacji nadzorujących zapewnienie zgodności z przepisami rosła w tempie wykładniczym.

Na skutek tych zmian działy IT mają trudności z nadążaniem za wymogami dotyczącymi zapewnienia bezpieczeństwa i rosnącymi kosztami. W czasach pandemii COVID budżety są wykorzystywane na dodatkowe inwestycje w zasoby sprzętowe i zapory kosztem skupienia się na szyfrowaniu danych.

W rzeczywistości rośnie popularność szyfrowania programowego z wykorzystaniem oprogramowania Microsoft BitLocker® lub oprogramowania do zarządzania punktami końcowymi takich firm, jak Symantec, McAfee itp. Niektóre firmy i użytkownicy korzystają również ze standardowych urządzeń pamięci USB z „niewidoczną” partycją tworzoną przez oprogramowanie oferowane przez niektórych producentów.

W ramach tego raportu technicznego omawiamy zagadnienie szyfrowania programowego, kwestię zgodności z przepisami oraz to, co należy wiedzieć o tym tańszym rozwiązaniu, które wiąże się z poważnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa.


Pobierz opracowanie

#KingstonIsWithYou

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane filmy

Powiązane artykuły