Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Żołnierz w mundurze z kamuflażem, pracujący przy laptopie

Dlaczego wojsko polega na pamięci Kingston IronKey?

Zabezpieczanie danych na liniach frontu oraz na zapleczu

Mając na uwadze narastające zagrożenie cyberprzestępczością, potrzeba ochrony wrażliwych i kluczowych dla misji informacji dla wojska i operacji obronnych w systemach informatycznych nigdy nie była tak ważna jak dzisiaj.

Zrozumienie unikalnych mechanizmów działania systemów informatycznych oraz związanych z tym metod przechowywania danych w sposób odporny na ataki jest nieodzowne. Te środki bezpieczeństwa muszą także być zgodne z istniejącą infrastrukturą bezpieczeństwa, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno w środowisku chronionym zaporą, jak i poza nim.

To, w połączeniu z dynamicznymi okolicznościami użycia (dotyczącymi otoczenia fizycznego lub łączności), podkreśla zapotrzebowanie na rozwiązania, które bezkompromisowo stawiają na prędkość, bezpieczeństwo i odporność.

Wyzwanie

Kluczowa europejska organizacja wojskowa chce udoskonalić swoje operacje dzięki wysoce bezpiecznym, przenośnym urządzeniom pamięci masowej. Jedynym zadowalającym rozwiązaniem jest wybór produktu zapewniającego najwyższy poziom szyfrowania danych.

Ochrony tej nie można jednak uzyskać za cenę obniżonej prędkości czy użyteczności rozwiązania. Biorąc pod uwagę na ogół surowe warunki panujące w aktywnej służbie wojskowej, odpowiednia trwałość urządzeń jest także istotna. Po spełnieniu tych kryteriów można zapewnić bezpieczny transfer danych oraz ich przechowywanie, niezależnie od tego, gdzie służba się odbywa.

Biorąc pod uwagę rygorystyczne procedury bezpieczeństwa stosowane w ochronie danych klienta o takim znaczeniu dla państwa, omawiana organizacja potrzebowała partnera technologicznego, który faktycznie rozumie niuanse tej branży. Takiego partnera, który zaoferuje rozwiązania przekraczające kluczowe oczekiwania oraz zapewniającego precyzyjne procesy testów i weryfikacji, dla dodatkowego spokoju.

Rozwiązanie

Ilustracja zablokowanego foldera za pamięcią IronKey S1000 USB

Prowadząc ścisłą współpracę z naszym zespołem Ask an Expert, firma Kingston zaleciła rozwiązanie oferujące najwyższy poziom bezpieczeństwa zgodnego z normami wojskowymi w połączeniu z trwałą i wytrzymałą konstrukcją. Rekomendacja ta sprawiła, że mogliśmy zaoferować urządzenia o najwyższej prędkości odczytu/zapisu w celu zapewnienia wysokiego transferu danych, tak na froncie, jak i na zapleczu.

Wybrana została nasza pamięć Kingston IronKey S1000 USB z szyfrowaniem sprzętowym, ceniona za bezkompromisową i najlepszą w swojej klasie ochronę, pręcisko i trwałość, oferując organizacji rozwiązanie spełniające wymogi kluczowe dla powodzenia misji i operacji wojskowych. Odporna na pył i wodoodporna (do trzech stóp głębokości) aluminiowa obudowa pamięci S1000 może przetrwać w różnorodnych, uciążliwych warunkach w podróży – także odbywaną poza drogą.

Wszystkie dane w pamięci S1000 są zabezpieczone z użyciem 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES w trybie XTS, a pamięć spełnia wymagania standardu FIPS 140-2 Level 3 i oferuje zarządzanie kluczami szyfrowania oparte na wbudowanym układzie kryptograficznym. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa oferowanego dla dysków USB. Te zaawansowane funkcje bezpieczeństwa pamięci S1000 zostały szybko docenione jako idealnie odpowiadające potrzebom organizacji.

Pamięć potrafi także wykrywać próby fizycznej ingerencji i odpowiednio na nie reagować. Obudowa urządzenia jest wypełniona twardą żywicą epoksydową, która zapewnia mocowanie do niej elementów elektronicznych. Ta specjalna żywica została opracowana w taki sposób, aby jej usunięcie było niemal niemożliwe bez uszkodzenia komponentów urządzenia, takich jak układy scalone pamięci Flash. Zapewnia to ochroną przed ingerencją zgodnie z normą FIPS 140-2 Level 3.

Co więcej, pamięć S1000 obejmuje specjalny układ Cryptochip, który przechowuje istotne parametry i klucze używane przez sterownik szyfrowania. Ta unikalna architektura dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Pomijając mało prawdopodobny przypadek usunięcia z obudowy bez uszkodzenia (po odłączeniu od żywicy epoksydowej), układ Cryptochip posiada dodatkowe zabezpieczenia przed ingerencją. Na przykład został on otoczony elektroniczną siatką, która zapobiega jego rozcięcie w celu sondowania kości pamięci; jeśli siatka ulegnie uszkodzeniu, układ Cryptochip dokona samodestrukcji.

Pamięć S1000 zapewnia także automatyczną ochronę danych po dezinstalacji urządzenia. Ponadto szyfrowana pamięć USB wykorzystuje oprogramowanie układowe z podpisem cyfrowym, co czyni ją odporną na zagrożenia typu BadUSB. Urządzenie można skonfigurować tak, aby usuwało zawartość pamięci po wybranej liczbie nieudanych prób uzyskania dostępu, co jest skuteczną obroną przed atakami siłowymi (ang. brute force), jeśli doszłoby do jego utraty. W przypadku ataku siłowego urządzenie może nawet dokonać „samozniszczenia”, co spowoduje jego „zablokowanie” i utratę funkcjonalności. Pamięci S1000 USB są wyjątkowe pod tym względem, że gdy przeprowadzi się na nie atak siłowy, stają się całkowicie bezużyteczne.

Wszystkie te wiodące w swojej klasie funkcje bezpieczeństwa S1000 są dodatkowo wspierane przez wytrzymałą obudowę z anodowanego aluminium, spełniającą wymagania normy MIL-STD-810F. Prędkość transferu danych pamięci sięgająca 30 MB/s (odczyt), 240 MB/s (zapis)*, co wynika z zastosowania konstrukcji microSSD na potrzeby pamięci Flash, stanowi dodatkową zaletę.

Wspomniana rekomendacja nie tylko zapewniła bezpieczeństwo danych na potrzeby operacji kluczowej europejskiej organizacji wojskowej, ale także umożliwiła jej członkom korzystanie z urządzenia, które jest szybkie, trwałe i niezawodne bez względu na napotkane okoliczności.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Artykuły na temat Kingston IronKey

Powiązane artykuły