Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Cyfrowy ekran z wykresem analizy danych finansowych i zysków

Jak pamięć Kingston IronKey zapewnia bezpieczeństwo globalnych usług finansowych?

Zapewnienie bezpieczeństwa danych usług finansowych na całym świecie

Dla firm działających w sektorze globalnych usług finansowych możliwość bezpiecznego przenoszenia danych jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd. Zapewnienie działania na rynkach międzynarodowych i w blokach handlowych, z których każdy ma inne podejście do ochrony danych, jest nie lada wyzwaniem.

Pomijając wyzwania logistyczne, żyjemy w świecie, w którym najwięksi gracze na rynku usług finansowych stanowią główny cel ataków – zarówno tych zaplanowanych, jak i systemowych. Inne zagrożenia dla bezpieczeństwa mogą wynikać choćby z pozostawiania w pociągu, taksówce lub samolocie urządzeń zawierających wrażliwe dane.

Biorąc pod uwagę rozszerzające się obszary ataków oraz fakt, że konsekwencje naruszeń uderzają zarówno w finanse, jak i reputację firm, doszliśmy do etapu, na którym eliminacja tych luk nie jest już celem, tylko koniecznością.

Wyzwanie

Świadcząca usługi finansowe firma z listy Fortune 500 potrzebowała globalnego, skalowalnego rozwiązania, które pozwoliłoby jej zachować zgodność z najbardziej rygorystycznymi przepisami w zakresie ochrony danych. Szukała rozwiązania, które byłoby proste we wdrożeniu, jednocześnie zapewniając możliwość centralnego zarządzania.

Poza spełnieniem wstępnych wymagań niezbędne było również rozwiązanie, które łączyłoby wysoki poziom bezpieczeństwa z wygodą użytkowania, jednocześnie uniemożliwiając obejście zabezpieczeń. Wszystko to w celu zabezpieczenia punktów końcowych i znajdujących się w nich cennych danych.

Dlatego gdy tak znaczący gracz z branży usług finansowych chciał spełnić wymogi dotyczące ochrony danych i potrzebował partnera, który zrozumie jego potrzeby i zaoferuje rozwiązania umożliwiające sprostanie tym wyzwaniom, zwrócił się do firmy Kingston.

Rozwiązanie

Pamięć Kingston IronKey D300 z czerwonym błyskiem skanera kodów kreskowych pamięci przy laptopie

Po skorzystaniu przez klienta z naszej bezpłatnej usługi Zapytaj eksperta mogliśmy podjąć z nim współpracę, oferując przeprowadzenie dokładnej analizy jego potrzeb. Zaproponowane przez nas rozwiązanie oferuje bezpieczeństwo klasy wojskowej przy wdrożeniu na globalną skalę – zapewniając kompleksową ochronę danych.

Wybór padł na szyfrowane pamięci USB Kingston IronKey D300S/SM, które łączą w sobie odpowiednie bezpieczeństwo, funkcjonalność i rozbudowane funkcje zarządzania. Pamięć ta wykorzystuje cyfrowo podpisane oprogramowanie sprzętowe, dzięki czemu jest odporna na takie zagrożenia, jak ataki metodą BadUSB, a także wymusza ochronę złożonym hasłem spełniającym minimalne wymagania, aby zapobiec nieuprawnionemu dostępowi poprzez atak metodą brute force (wielokrotne próby wprowadzenia hasła).

Proces szyfrowania i deszyfrowania odbywa się w samym urządzeniu pamięci, co oznacza, że nie pozostawia on żadnego śladu w systemie hosta. Wiele tańszych rozwiązań, opartych na szyfrowaniu programowym, może ujawniać hasła i dane uwierzytelniające w pamięci systemu hosta, pliku stronicowania/wymiany lub w plikach hibernacji, czyniąc je mniej bezpiecznymi przed atakiem zdeterminowanych hakerów.

Ponadto, w celu ochrony przed atakami metodą brute force, nasza pamięć blokuje się i ponownie formatuje po 10 nieudanych próbach wprowadzenia hasła. Skuteczność tych zabezpieczeń potwierdza certyfikat klasy wojskowej FIPS 140-2 Level 3, co gwarantuje, że dane będą naprawdę bezpieczne dzięki wbudowanym dodatkowym zabezpieczeniom przed atakiem i fizyczną ingerencją.

Dostęp do pamięci D300S/SM jest również chroniony przez opcjonalną wirtualną klawiaturę służącą do wprowadzania hasła. To idealne rozwiązanie, które przeciwdziała zagrożeniom ze strony keyloggerów i screenloggerów, a jednocześnie jest łatwe w obsłudze dla użytkowników. Z myślą o łatwym wdrożeniu każde z urządzeń pamięci jest zaopatrzone w unikalny seryjny kod kreskowy. Dzięki temu organizacja może łatwo śledzić swoje zasoby, wiedząc, który pracownik używa danej pamięci.

Nasz klient wybrał wersję pamięci z funkcjami zarządzenia, ponieważ umożliwia ona scentralizowane i skalowalne zarządzanie dostępem i użytkowaniem tysięcy nośników. Platforma w chmurze lub na serwerze przedsiębiorstwa pozwala wymuszać reguły dotyczące poszczególnych urządzeń pamięci, takie jak siła hasła i maksymalna liczba prób jego wprowadzenia, a także umożliwia administratorom zdalną dezaktywację zgubionych lub skradzionych pamięci oraz odzyskiwanie haseł.

W efekcie znana instytucja finansowa nie tylko dysponuje doskonałym rozwiązaniem dostosowanym do jej rosnących potrzeb, ale także urządzeniami pamięci masowej, które są łatwe we wdrożeniu i w obsłudze. Dzięki urządzeniom pamięci Kingston IronKey firma ma poczucie bezpieczeństwa, wiedząc, że przestrzega najbardziej rygorystycznych przepisów, a jej dane są odpowiednio chronione.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Artykuły na temat Kingston IronKey

Powiązane artykuły