Zbliżenie na laptop z podłączoną pamięcią USB Kingston IronKey i męską ręką piszącą na klawiaturze

Dlaczego nadal warto korzystać z pamięci USB?

Ewolucja pamięci flash USB

Dłoń sięgająca do trójwymiarowej ilustracji pamięci USB z napisem GB

Biorąc pod uwagę, że 60% wszystkich danych korporacyjnych na świecie jest przechowywanych w chmurze*, czy oznacza to, że nie warto już korzystać z pamięci USB?

Być może jednak warto.

Od czasu wprowadzenia pamięci USB na rynek ponad 20 lat temu, następuje ciągły rozwój technologii, a ich użyteczność ewoluowała od wygodnego sposobu na przechowywanie i przenoszenie plików do superbezpiecznego narzędzia do przechowywania danych. Pamięć flash USB umożliwia użytkownikom i organizacjom wielowarstwowe podejście do bezpieczeństwa cybernetycznego.

W tym e-booku prezentujemy opinie trzech branżowych ekspertów, aby dowiedzieć się, dlaczego szyfrowana pamięć USB znalazła się na pierwszym planie i gdzie jest jej miejsce w czasach przechowywania danych w chmurze. Omawiamy, w jaki sposób większe wymogi regulacyjne i zagrożenia cybernetyczne stały się katalizatorem tej ewolucji.

Zastanawiamy się również, dlaczego organizacje sięgają po tę podstawową pamięć masową, aby rozwiązać problemy bezpieczeństwa danych dziś i w przyszłości, a także udzielamy kilku praktycznych wskazówek, jak zabezpieczyć dane.

  Pobierz e-booka

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Zdjęcie Rafaela Blooma

Rafael Bloom

Rafael jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie produktów technologicznych, komunikacji marketingowej i rozwoju biznesu. Jego praktyka doradcza koncentruje się na nowych wyzwaniach organizacyjnych, produktowych i komunikacyjnych związanych ze zmianami technologicznymi i regulacyjnymi, aby zrealizować główny cel w postaci budowania i utrzymywania nowych strumieni przychodów. Ta bardzo zróżnicowana praca wymaga merytorycznej wiedzy w dziedzinie zarządzania informacjami i zapewnienia zgodności z przepisami przy projektowaniu, ochronie poufności danych i korzystaniu z nowych technologii, takich jak AdTech, technologia mobilna 5G, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

Zdjęcie Tomasza Surdyka

Tomasz Surdyk

Dysponując ponad 24-letnim doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa IT w instytucjach rządowych, Tomasz jest wiodącym ekspertem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo informacji, danych osobowych i cyberbezpieczeństwo. W przeszłości zajmował się kontrolą systemów i sieci teleinformatycznych przetwarzających informacje niejawne i dane osobowe w administracji rządowej, a także w NATO i UE. Od kilku lat jest właścicielem firmy specjalizującej się we wdrażaniu bezpiecznych rozwiązań, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo informacji biznesowych i danych osobowych.

Zdjęcie Davida Clarke'a

David Clarke

David został uznany za jednego z 10 najbardziej wpływowych influencerów, którzy znaleźli się w rankingu Thomson Reuters „30 najbardziej wpływowych liderów opinii i intelektualistów w mediach społecznościowych w dziedzinie zarządzania ryzykiem, zapewnienia zgodności z przepisami i technologii regulacyjnych w Wielkiej Brytanii”, a także trafił na listę 50 czołowych światowych ekspertów firmy Kingston Technology. W przeszłości David zajmował wiele stanowisk związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem, takich jak Global Head of Security Service Delivery czy Head of Security Infrastructure, w firmach z indeksu Global FTSE 100.

Zapytaj eksperta

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane artykuły