Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Palec wskazujący na grafikę anteny z błyskawicą w kolorze czerwonym

Ochrona krytycznych danych w sektorze energetycznym za pomocą szyfrowanych pamięci Kingston IronKey

Ochrona danych nigdy nie była ważniejsza

W sektorze energetycznym coraz częściej dochodzi do ataków na branżę, jej procesy i przechowywane przez nią dane. Wiele z tych naruszeń często trafia na pierwsze strony gazet, wpływając nie tylko na funkcjonowanie organizacji, ale także na klientów, powodując niewyobrażalne straty finansowe i szkody dla reputacji.

Jeśli dodamy do tego zgodność z przepisami i kary finansowe wynikające z udanych naruszeń, zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich punktów końcowych nigdy nie było ważniejsze.

Wyzwanie

Jedna z głównych firm z sektora energetycznego w regionie EMEA musiała zapewnić ochronę punktów końcowych, jednocześnie umożliwiając pracownikom dalsze korzystanie z danych przenośnych, niezależnie od tego, czy znajdują się w biurze, czy wykonują ważne zadania w terenie. Dotychczasowe rozwiązanie polegało na korzystaniu z niezaszyfrowanych pamięci USB, co szybko zostało uznane za zagrożenie.

Biorąc pod uwagę wyjątkowe warunki działania firm energetycznych, w których pracownicy nie zawsze mają łączność z głównymi systemami biznesowymi, zapewnienie przenośnej pamięci masowej nadal stanowi kluczowy wymóg biznesowy.

Oznacza to, że choć rozwiązanie może wydawać się proste, należy wziąć pod uwagę inne czynniki, aby zapewnić bezpieczeństwo tych punktów końcowych, ale nie kosztem użyteczności dla pracowników. Jeśli środki bezpieczeństwa wydają się radykalne i uciążliwe, mogą one powodować stosowanie metod obejścia, które są mniej bezpieczne, niemożliwe do śledzenia oraz otwierają drzwi dla szkodliwych aplikacji i wirusów.

Jednocześnie zawsze rozsądnie jest wprowadzać dodatkowe warstwy ochrony, aby ograniczyć ryzyko – gdyby miało dojść do najgorszego.

Rozwiązanie

IronKey VP50 chroniący wrażliwe dane przedsiębiorstwa energetycznego

Dzięki naszej bezpłatnej usłudze Zapytaj eksperta przeprowadziliśmy konsultacje z tym ważnym klientem i zarekomendowaliśmy rozwiązanie, biorące pod uwagę bezpieczeństwo klasy wojskowej, rozmiar projektu i koszty.

Nasza rekomendacja zapewniła, że proces przechowywania i przesyłania danych przez pracowników w bezpieczny sposób, przy jednoczesnym zapobieganiu przedostawaniu się złośliwego oprogramowania i wirusów, nie będzie utrudniał pracy, co wcześniej pochłaniało ogromną ilość czasu działu IT.

Nasze szyfrowane pamięci USB IronKey VP50 i DT4000G2DM umożliwiły organizacji wdrożenie przystępnego cenowo nośnika USB klasy biznesowej do zabezpieczania danych w trakcie przesyłania z 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym AES.

W celu uzyskania najlepszej efektywności kosztowej byliśmy w stanie ustrukturyzować różne poziomy zabezpieczeń w oparciu o postrzegane ryzyko dla organizacji, przy czym nasza pamięć IKVP50 zapewniła ochronę na poziomie FIPS-197, a rozwiązanie DT4000G2DM zapewniło najwyższy poziom ochrony na poziomie 3 FIPS-140-2 dla najbardziej krytycznych danych.

Niezależnie od zastosowanego produktu oba rozwiązania umożliwiają zablokowanie i ponowne sformatowanie dysku po 10 nieprawidłowych próbach w przypadku nieuprawnionego dostępu.

Dodatkowo wszystkie nośniki umożliwiały bezpieczne korzystanie z portów USB i zapobiegały stosowaniu niezabezpieczonych procesów obejścia białej listy. Ponieważ był to również szczególny wymóg, zdolność naszych pamięci do integracji ze scentralizowanym procesem zarządzania oznacza, że mają one pełną kontrolę nad tym, co jest przesyłane i przez kogo, umożliwiając blokowanie na skalę globalną w przypadku wykrycia jakichkolwiek zagrożeń.

W rezultacie ten dostawca energii ma pewność, że jego punkty końcowe są zabezpieczone przed złożonymi atakami, a jego dane są bezpieczne, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z normami prawnymi.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Artykuły na temat Kingston IronKey

Powiązane artykuły