Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Zespół ds. bezpieczeństwa narodowego pracujący w pomieszczeniu do monitoringu na komputerach z widocznymi tabelami, wykresami i statystykami

Dlaczego państwowe agencje ds. cyberbezpieczeństwa polegają na urządzeniach Kingston IronKey?

Zapewnienie ochrony państwowym agencjom ds. cyberbezpieczeństwa

Zapewnienie bezpieczeństwa narodowego poprzez ochronę interesów krajów przed cyberzagrożeniami stało się wymagającym przedsięwzięciem. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę i zróżnicowany charakter ataków, brak odpowiedniej ochrony może mieć tragiczne konsekwencje – w wymiarze ekonomicznym i regulacyjnym, a także w postaci utraty zaufania obywateli do państwa.

Rosnące inwestycje w obszarze cyberbezpieczeństwa potwierdzają, że państwa bardzo poważnie traktują te zagrożenia. Jednak uwaga nie może skupiać się wyłącznie na zagrożeniach zewnętrznych, z pominięciem osób, którym powierzono bezpieczeństwo ludzi i organizacji.

Jeśli więc chodzi o sposób, w jaki rządowe departamenty ds. cyberbezpieczeństwa powinny chronić się przed utratą danych i naruszeniami bezpieczeństwa, nadrzędną kwestią jest potrzeba bezpiecznego przechowywania i przenoszenia danych.

Wyzwanie

Duży departament ds. bezpieczeństwa narodowego w jednym z krajów z regionu EMEA chciał zapewnić bezpieczeństwo przechowywania i przenoszenia danych wywiadowczych dotyczących cyberbezpieczeństwa poprzez usunięcie ich ze środowisk, w których ryzyko potencjalnego naruszenia uznano za zbyt wysokie.

Wymagało to nawiązania współpracy z partnerem, który ma doświadczenie w tym bardzo wrażliwym obszarze ochrony i przechowywania danych, a także oferuje skalowalne rozwiązania umożliwiające centralne zarządzanie.

Oczekiwano przy tym praktyczności i dostosowania do szerszej strategii bezpieczeństwa instytucji, co wymagało indywidualnego podejścia i odpowiedniej hierarchii poziomów ochrony – w oparciu o koszty, skalę i ocenę ryzyka.

Trudne wyzwanie? Z pewnością. Ale nie dla Kingston IronKey.

Rozwiązanie

Szyfrowane pamięci USB Kingston IronKey na biurku

Przedstawiciele agencji zwrócili się do zespołu realizującego program Zapytaj eksperta firmy Kingston, który po szeroko zakrojonym i szczegółowym procesie oceny zaproponował kompleksowe rozwiązania w oparciu o obecne i przyszłe potrzeby organizacji. Jedno z nich zaoferowano dla niewielkiej liczby użytkowników, którzy potrzebowali bezkompromisowego bezpieczeństwa i szybkości, natomiast drugie miało polegać na wyposażeniu większej liczby pracowników organizacji w bezpieczną, przenośną pamięć masową. Krótko mówiąc, należało uwzględnić wszystkie ewentualności.

Dla tych użytkowników, którzy potrzebowali niedrogiej, ale bezpiecznej pamięci USB – do powszechnego zastosowania wśród pracowników – wybrano szyfrowaną pamięć USB Kingston IronKey D300S/SM ze względu na certyfikaty FIPS 140-2 Level 3 i NATO. Jest to urządzenie wyposażone z wytrzymałą i zabezpieczoną przed ingerencją cynkową obudowę, dodatkowo uszczelnioną żywicą epoksydową.

W przypadku osób z najwyższymi uprawnieniami dostępu idealnym wyborem – ze względu na wiodące w swojej klasie zabezpieczenia i szybkość – była szyfrowana pamięć USB Kingston IronKey S1000. Wybierając pamięć S1000, ta ważna instytucja ds. cyberbezpieczeństwa zyskała poczucie pewności, jakie daje urządzenie przeznaczone do zastosowań militarnych. 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES w trybie XTS, walidacja FIPS 140-2 Level 3 z zarządzaniem kluczami szyfrującymi w urządzeniu oraz solidna obudowa z anodyzowanego aluminium gwarantują bezpieczeństwo danych niezależnie od warunków zewnętrznych. W połączeniu z wydajnością interfejsu USB 3.0* daje to szybką, wytrzymałą i bezpieczną pamięć, która jest dostępna dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

W obu przypadkach bardzo istotna była możliwość centralnego zarządzania urządzeniami pamięci w kontekście najważniejszych danych. Organizacja uzyskała nad nimi pełną kontrolę wraz z możliwością nadzoru wszystkich operacji transferu plików (ze wskazaniem użytkowników) oraz ich zablokowania w przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia. Ten rodzaj centralnej kontroli znacznie przewyższa zabezpieczenia oferowane obecnie przez większość dostawców usług w chmurze.

Ponadto firma Kingston była „pod ręką” dzięki współpracy z zaufanymi partnerami dystrybucji i sprzedaży, którzy działając w myśl filozofii #KingstonIsWithYou, pomogli klientowi wdrożyć i skonfigurować urządzenia, aby od razu zapewniały ochronę danych.

W efekcie ta państwowa agencja ds. cyberbezpieczeństwa może mieć pewność, że działa zgodnie z głoszonymi zasadami ochrony danych, a obywatele państwa mogą postrzegać ją jako skuteczną w ochronie danych i zapobieganiu cyberzagrożeniom.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Artykuły na temat Kingston IronKey

Powiązane artykuły