Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Ręce piszące na klawiaturze laptopa z widocznym bezpiecznym logowaniem do konta i okienkami HUD danych

Jak pamięć Kingston IronKey może stać się strategicznym atutem

#KingstonCognate przedstawia Rafaela Blooma

Zdjęcie Rafaela Blooma

Rafael jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie produktów technologicznych, komunikacji marketingowej i rozwoju biznesu. Jego praktyka doradcza koncentruje się na nowych wyzwaniach organizacyjnych, produktowych i komunikacyjnych, które są związane ze zmianami technologicznymi i regulacyjnymi, aby zrealizować główny cel w postaci budowania i utrzymywania nowych strumieni przychodów.

Ta bardzo zróżnicowana praca wymaga merytorycznej wiedzy w dziedzinie zarządzania informacjami i zapewnienia zgodności z przepisami przy projektowaniu, ochronie poufności danych i korzystaniu z nowych technologii, takich jak AdTech, technologia mobilna 5G, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

Ewolucja technologii

Jeśli pamiętasz początki złotej ery elektroniki użytkowej, gdy królowały takie urządzenia, jak Atari 2600, Sinclair Spectrum, Commodore Amiga, czy nieco bardziej zaawansowane komputery z procesorami tekstu, takie jak Amstrad czy wczesne urządzenia IBM® z systemem MS-DOS, pamiętasz również, że aby uzyskać maksymalną funkcjonalność i wydajność, trzeba było podłączać do nich wiele urządzeń przewodowych. Drukarki, klawiatury, joysticki, myszy, kartridże z grami i monitory – zwykle wyposażone w różne złącza!

Współczesny świat z technologią Bluetooth i bezprzewodową siecią LAN jest w porównaniu z tamtym znaczniej bardziej praktyczny, jaki zatem sens miałoby wykorzystywanie zewnętrznych urządzeń peryferyjnych w ramach długofalowej strategii IT dotyczącej przechowywania danych? Jaką wartość może mieć korzystanie z urządzenia, które wymaga podłączenia, gdy wydaje się, że wszystko przenosi się do chmury lub pozbywa się przewodów?

Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie brzmi: bardzo dużą!

Rozważania na temat pamięci USB w hybrydowej rzeczywistości

Młoda kobieta przy biurku z ekranem logowania administratora na monitorze

Ponieważ pandemia wpłynęła na wszystkie obszary naszego życia, jest coś, o czym należy wspomnieć w kontekście podejmowania decyzji i długofalowego wyboru technologii. Pandemia sprawiła, że zdecentralizowana infrastruktura IT stała się niemal z dnia na dzień koniecznością w praktycznie każdej organizacji. W tym kontekście dane naprawdę stały się kluczowym zasobem biznesowym. Dane należy obecnie postrzegać jako kluczowy zasób generujący przychody w organizacji, ale także jako nowy czynnik ryzyka.

Brak dostępu do danych, problem z ich jakością lub utrata łączności sieciowej mogą spowodować natychmiastowe wstrzymanie działalności organizacji. Typowymi konsekwencjami są zerowa produktywność, brak przychodów i brak możliwości obsługi klienta. Pomijając finansowe konsekwencje naruszenia danych, katastrofalne skutki może mieć także utrata reputacji. Klienci i partnerzy mogą zacząć szybko postrzegać taką firmę jako nierzetelną, niedofinansowaną i niezdolną do zapewnienia ochrony danych klientów i pracowników.

Jeśli wiele osób uważa pamięci USB za staromodne lub trywialne, wynika to z tego, że w przeszłości były one używane jako mniej lub bardziej jednorazowe urządzenia o niskiej wydajności i niskim poziomie bezpieczeństwa. Podczas gdy zniknęły starsze wzorce wykorzystywania pamięci USB jako przenośnej pamięci masowej, jednocześnie pojawiła się wysokowydajna pamięć flash do tworzenia osobistych, bezpiecznych lokalnych kopii zapasowych z dodatkową warstwą ochrony danych i poufności.

Właściwy wybór zabezpieczeń

Jedna z kluczowych różnic polega na tym, że dzięki wydajności i możliwości szyfrowania sprzętowego pamięć Kingston IronKey nowej generacji może pełnić w organizacjach, a nawet w domu, strategiczną rolę w ochronie wartości przedsiębiorstwa. Wynika to z myślenia stojącego za filozofią #KingstonIsWithYou, która zakłada dostarczanie rozwiązań odpowiadających na rzeczywiste wyzwania techniczne, organizacyjne i regulacyjne.

Przykład zastosowania 1: Portfel aktywów kryptowalutowych

Szyfrowana sprzętowo pamięć USB to idealna odpowiedź na trudne wyzwania związane z długoterminowym, bezpiecznym przechowywaniem aktywów kryptowalutowych. Po pierwsze, pamięć flash jest niezwykle wytrzymała, dzięki czemu pozwala uniknąć problemów związanych z odzyskiwaniem informacji z uszkodzonego dysku magnetycznego lub optycznego. Po drugie, zapewnia bezpieczeństwo szyfrowania i kontroli dostępu na poziomie sprzętowym. Co więcej, fizyczny portfel aktywów kryptowalutowych oparty na urządzeniu USB można zablokować i fizycznie zabezpieczyć niezależnie od komputera. To dość wygodne, gdy nie chcemy trzymać laptopa w sejfie!

Ochrona Twoich kluczowych zasobów

Współczesne urządzenia pamięci USB zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych zastosowaniach i mogą skutecznie pomóc w sprostaniu tym i innym wyzwaniom związanym z zapewnieniem ciągłości działania firmy. Zabezpieczenie własności intelektualnej ma kluczowe znaczenie w takich dziedzinach, jak nauki przyrodnicze, budownictwo, inżynieria lądowa i ubezpieczenia. Produkty Kingston IronKey™ mogą być niezbędnym ogniwem w rozwiązaniu tego problemu na lata, a nawet dekady.

Organizacje z takich branż, jak opieka zdrowotna, nauki przyrodnicze czy usługi finansowe, przez długi czas przechowują wrażliwe dane osobowe i często muszą przestrzegać przepisów sektorowych. Może to rodzić wiele złożonych zagrożeń. Jednocześnie organizacje posiadające dział kadr lub finansów albo generującą przychody bazę danych klientów nie powinny w każdym aspekcie działalności nadmiernie polegać na usługach w chmurze.

Przykład zastosowania 2: Zasoby ludzkie i dane wrażliwe

Jeśli w firmie istnieje dział kadr, prawdopodobnie dysponuje on fizyczną dokumentacją, której pilnie strzeże ze względu na poufność. Podobnie dzieje się, gdy tego typu informacje (mogą również dotyczyć własności intelektualnej, np. autorskich projektów, zastrzeżonych algorytmów, danych badawczych itp.) istnieją w postaci elektronicznej. Przechowywanie tych danych wraz ze wszystkimi innymi w chmurze może nie być akceptowalnym rozwiązaniem i na dłuższą metę będzie wiązać się z koniecznością tworzenia kopii zapasowych i ich zabezpieczenia. Współczesne urządzenia USB oparte na pamięci flash są wytrzymałe, kompaktowe i doskonale nadają się do długookresowego przechowywania zasobów danych.

Niezbędne plany tworzenia kopii zapasowych

Organizacja, która w celu uzyskania dostępu do danych polega wyłącznie na chmurze, nie może uważać się za w pełni zabezpieczoną i chronioną przed zagrożeniami cybernetycznymi lub awariami. Plany zapewnienia ciągłości działania i odtwarzania po awarii nie mogą być uznane za naprawdę solidne bez „niezależności danych”. Podczas gdy wszystko przenosi się do chmury, nadal wielką wartość ma podłączana bezpośrednio lub przewodowo bezpieczna lokalna pamięć masowa. Będąca wartością dodaną usługa „Zapytaj eksperta” oznacza, że firma Kingston naprawdę uwzględniła te ważne aspekty, tworząc rodzinę pamięci USB IronKey, aby zapewnić bezpieczeństwo przenoszonych poufnych danych.

Choć oczywiście jest prawdą, że dużymi transferami danych można zarządzać, korzystając z usług w chmurze, część danych może być na tyle ważna dla działalności przedsiębiorstwa, że warto byłoby je przechowywać w szyfrowanej pamięci USB. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy dostęp do danych nie jest uzależniony od dostępności infrastruktury sieciowej lub usług w chmurze.

W rzeczywistości to właśnie z tego względu zewnętrzna pamięć masowa o dużej pojemności może być doskonałym rozwiązaniem.

Szyfrowane urządzenia pamięci USB mogą odgrywać znaczącą rolę w długofalowej strategii ochrony danych i zarządzania informacjami – oczywiście obok innych technologii – ponieważ każda instytucja, a także każda rodzina, powinna poważnie podchodzić do ochrony swoich cyfrowych zasobów.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane artykuły