Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Biznesmen korzystający z laptopa i dotykający ikony bankowości podczas połączenia sieciowego

Branża finansowa: Bezpieczne przechowywanie danych dzięki Kingston IronKey

Zabezpieczenie danych to coś więcej niż tylko zaznaczenie odpowiedniego pola wyboru

W przypadku sektora finansowego zdolność do zabezpieczenia danych jest zarówno potrzebą, jak i wymogiem regulacyjnym. Gdyby kiedykolwiek doszło do naruszenia, miałoby to poważny wpływ na jego działalność i integralność zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym.

Właśnie dlatego organizacje bankowe i finansowe są łakomym celem dla tych, którzy mają nieuczciwe zamiary – motywowane chęcią zyskania rozgłosu lub korzyści finansowych.

W połączeniu z najwyższymi wymogami zapewnienia zgodności z przepisami i rozbudowanym procesem weryfikacji oznacza to, że tylko partnerzy, którzy rozumieją specyficzne potrzeby sektora finansowego, są w stanie dostarczyć rozwiązania gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa danych – zarówno dziś, jak i w przyszłości.

Wyzwanie

Międzynarodowa instytucja finansowa musiała dokonać szybkiej, płynnej i bezpiecznej zmiany systemów operacyjnych, umożliwiając jednocześnie lokalne tworzenie kopii zapasowych danych użytkowników i firmy. Krótko mówiąc, nie można było wykorzystać do tego celu zwykłych urządzeń pamięci masowej.

W efekcie za jedyne właściwe rozwiązanie uznano pamięć szyfrowaną sprzętowo. Wiązało się to z potrzebą umożliwieniu wszystkim pracownikom zabezpieczania i przenoszenia danych niezależnie od systemu operacyjnego.

Biorąc pod uwagę rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa wymagane przy obsłudze tak znaczącej instytucji z branży finansowej i wyzwanie związane z realizacją projektu na dużą skalę, potrzebny był odpowiedni partner technologiczny. Taki, który zrozumiałby potrzeby firmy i zaoferował rozwiązania, które dzięki długotrwałemu i solidnemu procesowi weryfikacji nie tylko spełniałyby, ale nawet przewyższały podstawowe wymagania.

Poza spełnieniem wstępnych wymagań niezbędne było również rozwiązanie, które łączyłoby wysoki poziom bezpieczeństwa z wygodą użytkowania, jednocześnie uniemożliwiając obejście zabezpieczeń. Wszystko to w celu zapewnienia ochrony punktów końcowych i znajdujących się w nich danych.

Rozwiązanie

Pamięć DT2000 podłączona do laptopa z nałożonym rastrowo kodem binarnym

Po skorzystaniu przez klienta z naszej bezpłatnej usługi Zapytaj eksperta firma Kingston zarekomendowała rozwiązanie, które nie tylko zapewniałoby odpowiedni zestaw zabezpieczeń klasy wojskowej, mogących służyć tysiącom użytkowników, ale także byłoby efektywne kosztowo. Propozycja ta pozwalała również spełnić wymóg łatwej obsługi przez użytkownika.

Zaproponowaliśmy nasze szyfrowane pamięci USB DT2000* (zastąpiona IKKP200) jako idealne połączenie bezpieczeństwa, użyteczności i możliwości skalowania. Stwierdzono, że pamięć DT2000 jest idealnym nośnikiem na potrzeby pracowników związane z codziennym przenoszeniem i przechowywaniem danych, z wykorzystaniem dodatkowych procedur, takich jak funkcje kontrolne administratora czy dostęp tylko do odczytu, aby przeciwdziałać zagrożeniom w punktach końcowych.

Dzięki unikalnej funkcji fizycznej klawiatury alfanumerycznej pamięć DT2000 oferuje łatwe w użyciu rozwiązanie niezależnie od systemu operacyjnego, a wszystko to w połączeniu z certyfikatem FIPS 140-2 Level 3.

W efekcie instytucja finansowa nie tylko pomyślnie wdrożyła nowy system operacyjny, ale także jej 8000 pracowników zyskało pewność, że przestrzega najbardziej rygorystycznych protokołów bezpieczeństwa, a jednocześnie może bezpiecznie przenosić i przechowywać swoje dane przy minimalnych zakłóceniach w codziennej pracy.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Artykuły na temat Kingston IronKey

Powiązane artykuły