Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Wygenerowana komputerowo grafika chmury otoczonej ikonami urządzeń: komputera stacjonarnego, laptopa i urządzeń mobilnych

Czy potrzebujesz szyfrowanej pamięci, jeśli korzystasz z chmury?

To często zadawane nam pytanie. Ma ono głęboki sens. Oba rodzaje pamięci zapewniają praktycznie to samo, ale w inny sposób. Jednak różnice są na tyle znaczące, że korzystanie z obu ma swoje zalety. Dlatego odpowiedź brzmi: tak.

Informacje przechowywane w szyfrowanej pamięci USB są w zasadzie odzwierciedleniem plików znajdujących się w osobistej lub firmowej chmurze. Różnica polega na tym, że dzięki szyfrowanej pamięci USB, gdy jesteś poza domem lub biurem, nie musisz ryzykować logowania się do firmowej chmury, korzystając z sieci Wi-Fi w pobliskiej kawiarni czy barze bistro – ani z żadnej innej nieznanej sieci Wi-Fi, która mogłaby stanowić zagrożenie dla Twoich własnych i firmowych danych.

Próbując uzyskać dostępu do sieci VPN z wykorzystaniem nieznanej sobie sieci Wi-Fi, naprawdę możesz paść ofiarą ataku hakerskiego. Gdy firma nakazuje korzystanie z chmury, niekoniecznie kontroluje to, skąd uzyskujesz do niej dostęp, co sprawia, że Twój komputer lub laptop jest narażony na ataki hakerów. Tymczasem szyfrowana pamięć USB z plikami jest jak stały dostęp do chmury, z tą różnicą, że nie wymaga dostępu do sieci Wi-Fi.

Nad chmurą nie masz żadnej kontroli. Korzystaniu z niej zawsze towarzyszy niepewność związana z dostępem. Chodzi o to, w jaki sposób ją stworzono i kto ją stworzył. Hakerzy mogą atakować pliki w chmurze, ponieważ nie obowiązują żadne limity dotyczące liczby prób wprowadzenia hasła.

Szyfrowanie pamięci USB może być realizowane przez warstwę sprzętową lub oprogramowanie urządzenia. Szyfrowanie sprzętowe, wolne od oprogramowania, to najskuteczniejszy sposób na zapewnienie ochrony przed cyberatakami. To doskonałe, nieskomplikowane rozwiązanie chroniące przed naruszeniem danych, które powinno być wygodne zarówno dla Ciebie, jak i Twojej firmy.

Szyfrowane sprzętowo urządzenia spełniają surowe wymogi bezpieczeństwa i zapewniają najwyższy poziom ochrony danych, umożliwiając zarządzanie zagrożeniami i ograniczenie ryzyka. Są one samowystarczalne i nie wymagają oprogramowania na komputerze. Brak luk w oprogramowaniu eliminuje również możliwość ataków siłowych, sniffingu i haszowania pamięci.

Ręce piszące na klawiaturze laptopa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pamięć USB szyfrowaną sprzętowo, aby korzystać z niej jednocześnie z pamięcią w chmurze lub zamiast niej?

 • W przypadku większości użytkowników świetnym rozwiązaniem jest klawiatura alfanumeryczna, która pozwala na zabezpieczenie pamięci przy użyciu wybranej kombinacji słów lub cyfr, zapewniając łatwą w użyciu ochronę kodem PIN.
 • Niezależność od systemu operacyjnego sprawia, że pamięć jest bardzo wszechstronnym rozwiązaniem konsumenckim w obliczu tak szerokich możliwości wyboru komputerów, tabletów i smartfonów.
 • Warto wybrać pamięć z funkcją pełnego szyfrowania sprzętowego w trybie XTS, zgodnie z 256-bitowym standardem AES, w którym szyfrowanie odbywa się w pamięci, nie pozostawiając śladu kodu PIN w systemie. Zapewnia ono poziom bezpieczeństwa wymagany przez rząd federalny i inne tego typu instytucje na całym świecie.
 • Certyfikat FIPS 140-2 Level 3, który jest często wymagany w korporacyjnych środowiskach IT.
 • Zgodność ze standardem USB 2.0 lub USB 3.0, który obejmuje praktycznie wszystkie najnowsze modele urządzeń cyfrowych.
 • Technologia SuperSpeed USB 3.0, która gwarantuje, że szybkość przesyłania danych nie ucierpi z powodu konieczności ich zabezpieczenia.
 • Jeśli korzystasz z systemu Android, zapewnij funkcjonalność pamięci USB i jej kompatybilność ze smartfonem lub tabletem, wykorzystując odpowiednią przystawkę dla złącza USB-A lub adaptera USB-C do A.
 • Pamięć USB blokuje się po 10 nieudanych próbach logowania, co wymaga jej ponownego sformatowania.
 • Aby zapobiec nieuprawnionemu dostępowi, zawsze używaj ochrony złożonym hasłem o minimalnej wymaganej liczbie znaków.
 • Opcje personalizacji umożliwiające dostosowanie pamięci do wewnętrznych wymagań działu IT firmy.
 • Certyfikat FIPS 197 i zgodność z wymogami przepisów TAA w celu spełnienia często spotykanych wymagań działów IT w firmach i instytucjach państwowych.
 • Funkcja automatycznego tworzenia kopii zapasowych danych na Dysku Google™, OneDrive (Microsoft®), Amazon Cloud Drive, Dropbox lub Box. Równoczesne korzystanie z szyfrowanej pamięci USB i chmury do przechowywania danych jest korzystne dla bezpieczeństwa. W przypadku zgubienia lub kradzieży pamięci USB Twoje dane pozostaną w bezpiecznym miejscu, a w sytuacji braku bezpiecznego dostępu do Internetu nadal będziesz dysponować danymi zapisanymi w pamięci USB.
 • Pamięć wyposażona w trwałą metalową obudowę, która chroni ją przed skutkami upadku lub uderzenia.

Każda kombinacja powyższych cech da Ci poczucie pewności, że dane Twojej firmy pozostaną bezpieczne, gdy nie będziesz mieć dostępu do chmury podczas pracy bez ochrony, jaką zapewnia zapora sieciowa w domu lub w biurze.

#KingstonIsWithYou

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane filmy

Powiązane artykuły