Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Inżynier oraz informatyk wykonują prace serwisowe i diagnostyczne w szafach serwerowych

Wykorzystaj możliwości: 5 powodów, dla których warto wybrać dyski SSD do centrów danych

Dyski SSD do centrów danych zostały stworzone z myślą o działaniu w centrach danych oraz aplikacjach korporacyjnych, podczas gdy standardowe dyski są przeznaczone do aplikacji klienckich. Oto 5 powodów, dla których warto wybrać dyski SSD do centrów danych, a nie standardowe dyski do swojego serwera:

1. Wyższa wytrzymałość:

Dyski SSD do centrów danych zostały zaprojektowane z myślą o obsłudze dużych ilości operacji odczytu/zapisu w całym swoim cyklu działania. Oznacza to, że mogą sprostać wymaganiom środowisk centrów danych, w których są duże obciążenia robocze oraz nieustanne zapotrzebowanie na dostęp do danych.

2. Lepsza niezawodność:

W dyskach SSD do centrów danych zastosowano wytrzymalsze kompnenty, więc charakteryzują się większą trwałością w porównaniu ze standardowymi dyskami SSD. Zostały opracowane z myślą, by działać przez całą dobę i oferują dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed utratą zasilania oraz ochrona ścieżki danych, zabezpieczająca przed utratą danych.

3. Ulepszone działanie:

Dyski SSD do centrów danych są zoptymalizowane pod kątem wysokiej wydajności pracy w środowiskach centrów danych. Zapewniają stałość wartości IOPS oraz przewidywalne niskie opóźnienia (także zwane jakością usług), jednocześnie obsługłując duże obciążenia operacjami odczytu/zapisu. Oznacza to, że mogą sprostać większej liczbie operacji we/wy na sekundę, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w aplikacjach wymagających szybkiego dostępu do danych.

Standardowy dysk a dysk do centrum danych — stabilność wydajności operacji we/wy (QoS)

Standardowy dysk SSD Odczyt losowy 4K (IOPS)
80R/20W - QD2-QD16

Standardowy dysk SSD Odczyt losowy — wykres
Czas w sekundach

Standardowy dysk SSD Zapis losowy 4K (IOPS)
80R/20W - QD2-QD16

Standardowy dysk SSD Zapis losowy — wykres
Czas w sekundach

Dysk SSD do centrum danych Odczyt losowy 4K (IOPS)
80R/20W - QD2-QD16

Dysk SSD klasy korporacyjnej Odczyt losowy — wykres
Czas w sekundach

Dysk SSD do centrum danych Zapis losowy 4K (IOPS)
80R/20W - QD2-QD16

Dysk SSD klasy korporacyjnej Zapis losowy — wykres
Czas w sekundach

Na wykresach przedstawiono różnicę wydajności pomiędzy standardowymi dyskami SSD (na górze), a dyskami SSD do centrów danych (na dole) działającymi w tym samym obciążeniu.

Wykres ze standardowymi dyskami SSD przedstawia znaczące wahania w operacjach IOPS (liczba operacji we/wy na sekundę) z wysokim współczynnikiem zmienności, w szczególności przy dużym obciążeniu. Takie wahania nie są wskazane dla klientów centrów danych, ponieważ powodują nierówną wydajność i w rezultacie dłuższy czas odpowiedzi przy zapisie lub odczycie danych.

Z kolei wykres dysków SSD przeznaczonych do centrów danych przedstawia bardziej stabilny poziom operacji IOPS w porównaniu do dysków standardowych. Widać na nim niższy współczynnik zmienności, co wskazuje na stały poziom wydajności i krótkich czasów odpowiedzi w różnych obciążeniach roboczych.

Stałe wartości IOPS oraz przewidywalne niskie opóźnienia (także zwane jakością usług) to niezwykle ważne czynniki brane pod uwagę podczas wyboru dysków SSD przeznaczonych do centrów danych.

4. Zaawansowane funkcje:

Dyski SSD do centrów danych oferują zaawansowane fukcje, takie jak pełna ochrona danych, dzięki której dane są bezpieczne na każdym etapie procesu przesyłania. Zapewniają także takie funkcje jak szyfrowanie sprzętu i bezpieczne wymazywanie, co pomaga chronić poufne dane.

5. Testowanie i zgodność:

Dyski SSD do centrów danych są testowane na platformach serwerowych z kontrolerami RAID OEM oraz innych producentów, by zapewnić zgodność z tym sprzętem.

Podsumowując, korzystanie z dysków SSD do centrów danych zamiast standardowych dysków SSD może nieść znaczące korzyści, takie jak wyższa wytrzymałość, większa niezawodność, ulepszone działanie, dostęp do zaawansowanych funkcji oraz lepsze wsparcie techniczne. Standardowe dyski SSD mogą być odpowiednie do zastosowania na poziomie konsumenckim, nie są jednak przeznaczone, by sprostać wymaganiom środowiska centrów danych.

Więcej informacji na temat dysków SSD firmy Kingston do centrów danych można znaleźć na naszej stronie z rozwiązaniami. Można też zapytać eksperta, by uzyskać pomoc w wyborze odpowiedniego dysku SSD dostosowanego do aplikacji i obciążeń roboczych.

#KingstonIsWithYou

Zapytaj eksperta w dziedzinie dysków SSD

Zapytaj eksperta Serwerowe dyski SSD

Firma Kingston służy niezależną opinią i doradztwem w celu określenia, jakie korzyści przyniosą korporacyjne dyski SSD w środowisku pamięci masowej Twojej organizacji, oraz który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku obciążeń wymagających zrównoważonej, wysokiej wydajności IOPS przy losowym odczycie i zapisie danych.

Zapytaj eksperta

Powiązane artykuły