Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Zarys twarzy sztucznej inteligencji z płytką drukowaną i „przepływem” danych kodu binarnego na niebieskim tle

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do przekształcania dzisiejszych wyzwań w przyszłe możliwości

„Big data” zamienia się w sztuczną inteligencję

Korytarz centrum danych z nałożonymi liniami symbolizującymi szybki przepływ danych

Od lat terminu „big data” używa się w odniesieniu do trzech kluczowych pojęć: ilości, różnorodności i szybkości przetwarzania danych. Do tego stopnia, że teraz został powiązany z zaawansowanymi metodami wykorzystywanymi do wydobywania wartości z danych, takimi jak analiza predykcyjna i behawioralna. To z kolei spowodowało potrzebę wykorzystania tradycyjnie oddzielonych zestawów danych i przetworzenia ich w powiązane ze sobą punkty danych, aby dowiedzieć się z nich więcej niż kiedykolwiek dotąd.

W efekcie szybkiego rozwoju rynku analityki dużych zbiorów danych, który ma osiągnąć wartość 103 miliardów dolarów do 2023 roku, obecnie obserwujemy zwiększenie zapotrzebowania na takie technologie, jak sztuczna inteligencja (AI), uczenie maszynowe i uczenie głębokie, które umożliwiają organizacjom stosowanie coraz bardziej algorytmicznego podejścia do analizy danych na wysokim poziomie.

Co zmienia sztuczna inteligencja?

Sztuczna inteligencja to nie tylko wydajność i usprawnianie pracochłonnych czynności. Dzięki uczeniu maszynowemu i głębokiemu aplikacje AI mogą uczyć się na podstawie danych i wyników niemal w czasie rzeczywistym. Daje to możliwość analizowania nowych informacji z wielu źródeł i odpowiedniego dostosowywania się z precyzją nieocenioną dla biznesu i daleko wykraczającą poza ludzkie możliwości. Ten potencjał samooptymalizacji i samouczenia się oznacza, że AI może stale zwiększać korzyści biznesowe, które generuje.

Co oznacza to dla ciebie?

Podczas gdy możliwość wydobywania i interpretacji danych ma wiele zalet i daje wiele możliwości, istotna jest nie tylko jakość danych, ale także to, jak szybko i niezawodnie można je przetwarzać i uzyskać do nich dostęp.

W tym e-booku zajmujemy się wpływem sztucznej inteligencji (AI) i tym, jak zwiększa ona zapotrzebowanie na szybsze i bardziej wydajne działanie systemów. Dzięki ekspertom współpracującym z firmą Kingston poznajemy również opinie czołowych specjalistów z branży, aby dowiedzieć się, jak sztuczna inteligencja zmienia sposób, w jaki pracujemy i żyjemy, wykorzystując technologię, która umożliwia jej działanie.

  Pobierz e-booka

Zdjęcie Rafaela Blooma

Rafael Bloom

Rafael jest wysokiej rangi specjalistą w dziedzinie produktów technologicznych, komunikacji marketingowej i rozwoju biznesu. Jego praktyka doradcza koncentruje się na nowych wyzwaniach organizacyjnych, produktowych i komunikacyjnych, które są związane ze zmianami technologicznymi i regulacyjnymi, aby zrealizować główny cel w postaci budowania i utrzymywania nowych strumieni przychodów. Ta bardzo zróżnicowana praca wymaga merytorycznej wiedzy w dziedzinie zarządzania informacjami i zapewnienia zgodności z przepisami przy projektowaniu, ochronie poufności danych i korzystaniu z nowych technologii, takich jak AdTech, technologia mobilna 5G, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

Zdjęcie Simona Bestemana

Simon Besteman

Simon jest prezesem organizacji ISPConnect, zrzeszającej holenderskich dostawców usług hostingowych. Jako czołowy przedstawiciel branży często wypowiada się na swoim blogu w sprawach przemysłu i polityki, występuje jako mówca na kongresach i konferencjach, a także uczestniczy w posiedzeniach okrągłego stołu rządu holenderskiego dotyczących zagadnień telekomunikacji, działalności centrów danych i regulacji w obszarze Internetu. Zasiada także w zarządach różnych organizacji branżowych, skupiając się na kwestiach edukacji, zatrudnienia i zarządzania.

Zdjęcie Davida Clarke'a

David Clarke

David został uznany za jednego z 10 najbardziej wpływowych influencerów, którzy znaleźli się w rankingu Thomson Reuters „30 najbardziej wpływowych liderów opinii i intelektualistów w mediach społecznościowych w dziedzinie zarządzania ryzykiem, zapewnienia zgodności z przepisami i technologii regulacyjnych w Wielkiej Brytanii”, a także trafił na listę 50 czołowych światowych ekspertów firmy Kingston Technology. W przeszłości David zajmował wiele stanowisk związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem, takich jak Global Head of Security Service Delivery czy Head of Security Infrastructure, w firmach z indeksu Global FTSE 100.

#KingstonIsWithYou

Widok z góry laptopa na ciemnym biurku z ilustracją linii obwodu drukowanego

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać wymagania danego projektu i systemu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane artykuły