Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Operator projektora cyfrowego, Ryan Carpenter, siedzący przy monitorze komputera.
W jaki sposób dyski SSD i system QNAP NAS wspomagają działanie kin cyfrowych w oparciu o format DCP?

Branża kinowa przeszła z systemu analogowego na projekcję cyfrową, która do sprawnego działania wymaga innych rozwiązań sprzętowych, ale ogólnie zapewnia większą stabilność oraz łatwiejszą obsługę i transfer materiałów niż technologia analogowa. Standardowy format zapisu plików do projekcji cyfrowej nosi nazawę Digital Cinema Package (DCP), a typowy film pełnometrażowy ma rozmiar 150-250GB. Pliki DCP są najczęściej szyfrowane i dostarczane przez studia produkcyjne do kin na dyskach twardych za pośrednictwem firm kurierskich. To nieefektywna metoda, biorąc pod uwagę czas transportu oraz konieczność przenoszenia plików z otrzymanego nośnika.

Dzięki zastosowaniu systemu QNAP i dysków SSD Kingston nośniki pamięci można umieszczać bezpośrednio w serwerze QNAP NAS i stąd przesyłać pliki bezpośrednio do projektora, co znacznie ułatwia realizację takich wydarzeń, jak festiwale filmowe. W przypadku mniejszych studiów filmowych, które nie są w stanie dostarczyć plików w formacie DCP, rozwiązanie QNAP z dyskami Kingston umożliwia konwersję nieskompresowanych plików do formatu DCP przy ich jednoczesnym zapisie na serwerze QNAP. Tak uzyskane pliki DCP można następnie przesłać do projektora, usprawniając proces do tego stopnia, że obsługa na miejscu nie musi nawet zajmować się potencjalnymi błędami w plikach DCP. Pliki DCP może tworzyć zdalnie użytkownik logujący się do serwera QNAP, który ma możliwość łączenia się z serwerami w tym samym lub innych kinach i synchronizacji danych między serwerami.

Ten postęp w technologii zarządzania projekcjami znacznie usprawnił pracę w kinach skupiających się na projekcji cyfrowej – zwłaszcza tych współpracujących z firmami QNAP i Kingston. Kina te czerpią korzyści nie tylko z wysokiego standardu sprzętu, ale także z wyjątkowego poziomu obsługi klienta, jaki zapewniają obie firmy.

Obejrzyj film

#KingstonIsWithYou

Powiązane filmy

Zapytaj eksperta

Zapytaj eksperta Serwerowe dyski SSD

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane artykuły