Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Молодий чоловік у темній кімнаті грає на комп’ютері

В чому полягають переваги SSD-накопичувачів для геймерів?

Креслення M.2 SSD

Чи мають нинішні геймери потребу в SSD-накопичувачах? Геймери, які хочуть довести продуктивність своїх комп’ютерів до максимуму, все частіше застосовують SSD-накопичувачі – жорсткі диски преміум-класу (які з технічної точки зору не є жорсткими дисками). Жорсткі диски (HDD) є традиційними магнітними носіями даних, що використовуються із середини 1950-х років.

Твердотільні накопичувачі часто називають SSD-дисками (хоча в цій назві і так міститься літера «d», drive). Це є поширеною граматичною помилкою, яка трапляється у абревіатурах (приклад: англ. «ATM machine» або «CPU unit»). Але не будемо приділяти забагато уваги цьому тривіальному питанню, а краще поговоримо про те, що являють собою SSD-накопичувачі і як вони можуть стати у пригоді геймерам.

По-перше, почнемо з азів. Наприкінці 2000-х почала зростати популярність SSD як сховищ даних. Наразі вони вважаються преміум-альтернативою колись, здавалося б, незамінним жорстким дискам (HDD). І не без підстав. Сьогодні ми бачимо, що SSD-накопичувачі використовуються як на комп’ютерах, так і на ігрових приставках.

На відміну від жорстких дисків, в SSD-накопичувачах дані зберігаються на флеш-пам’яті та доступ до них здійснюється чисто електронним шляхом. Іншими словами – на відміну від жорстких дисків твердотільні накопичувачі не мають механічних рухомих елементів. Саме через відсутність рухомих компонентів SSD-накопичувачі є дуже стабільними і краще переносять падіння, механічний вплив та поточне зношування. Це означає, що вони є більш надійними та несуть нижчий ризик втрати даних.

SSD-накопичувачі в 35-100 разів швидші за жорсткі диски. А що це означає для геймерів? «Машину», яка просто літає завдяки меншому часу завантаження і перенесення даних та більшій пропускній здатності. Це також означає, що SSD-накопичувачі можуть обробляти дані із надвисокою швидкістю, що є дуже актуальним у сучасному геймерському світі. Microsoft випускає DirectStorage API для Windows, і це в перспективі може ще більше зменшити час завантаження даних.

І що ж все це означає у світі ігор? Не дивно, що геймери оцінили ту продуктивність, яку забезпечують SSD-накопичувачі. Швидкість, надійність та енергоефективність – всі ці фактори є дуже важливими у цій сфері. А саме вони є ключовими особливостями твердотільних накопичувачів. Чи підходять SSD для геймингу? Це, можна сказати, їхнє покликання.

З різних типів SSD-накопичувачів геймерам варто в першу чергу звернути увагу на NVMe™ (Non-Volatile Memory Express). Це тому, що їхня швидкість запису та читання даних — яка є критичною для сучасних ігор — знаходиться у верхній частині спектру і дозволяє зменшити затримки, таким чином, значно підвищуючи продуктивність гри. (Швидкість зчитування/запису даних у NVMe SSD-накопичувачах варіюється від 1000 до більш ніж 7000 МБ/с залежно від того, це Gen 3 чи Gen 4; SATA SSD-накопичувачі зазвичай мають швидкість зчитування/запису 500/500 МБ/с).

Чи вистачить геймеру 500 ГБ? Залежить від того, які стоять цілі. Ігри для ПК класу AAA зазвичай «важать» більше 100 ГБ, а це означає, що на SSD-накопичувач такого розміру вміститься всього декілька великих ігор. Геймерам, які в різний час грають в різні ігри, доцільно мати резервний жорсткий диск більшого розміру, а SSD притримати для ігор, що використовуються активно та вимагають більшої швидкості запису/зчитування даних та меншої латентності.

PS5 без заглушки для SSD, SSD FURY Renegade, викрутка та гвинт

NVMe SSD-накопичувачі показують себе незрівнянно крутіше, аніж всі інші альтернативи, тому в ігрових консолях (зокрема, PS5) функцію швидкісного сховища даних забезпечують саме вони. PS5™ має 667 ГБ сховища (номінально – 825 ГБ, але значну частину цього обсягу «з’їдає» ОС консолі). Як вибрати SSD-накопичувач для PS5? Лише PCIe 4.0 NVMe накопичувачі зі швидкістю 5500 МБ/с та ємністю від 250 ГБ є сумісними із найпопулярнішою консоллю від Sony. PlayStation® тепер надає користувачам можливість встановлювати SSD-накопичувачі M.2 на кшталт Kingston FURY™ Renegade. Це означає, що ви матимете змогу використовувати не тільки комплектні 825 ГБ сховища, а й додаткове сховище у вигляді такого M.2 SSD. Зовнішні диски, такі як Kingston XS2000, не можна використовувати для того, щоби грати в ігри, але на них їх можна зберігати. Багато ігор для PS5 вимагають 40-60 ГБ місця, тому має сенс вивантажити їх на зовнішній SSD-накопичувач.

Xbox®, як серія X, так і S,має вбудовані SSD-накопичувачі (1 ТБ та 512 ГБ, відповідно). В реальності Xbox X має лише 802 ГБ доступного для ігор місця, а Xbox S – навіть менше, всього 362 ГБ. На відміну від PS5, тут є лише два варіанти розширення сховища. Перший – кастомний SSD-накопичувач за принципом карти пам’яті, а другий – USB-накопичувач на кшталт Kingston DataTraveler Kyson. Це може бути непоганим рішенням, якщо вишукаєте бюджетну, але достатньо містку альтернативу.

SSD-накопичувачі стають все більш доступними за вартістю та представлені цілою низкою варіацій ємності – до 8 ТБ. Розширення консолі, складання нової геймерської системи чи апгрейд старенького ПК – SSD-накопичувач завжди стане у пригоді.

#KingstonFURY #KingstonIsWithYou

Пов’язані відео

Пов’язані публікації