Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

молодий геймер грає на своєму ноутбуку в темній кімнаті

Як правильно вибрати ігровий ноутбук

Тепер, коли дефіцит графічних процесорів потрохи спадає, геймери мають ще більше можливостей зібрати топову комп’ютерну систему. Питання полягає лише в тому, як правильно вибрати ігровий ноутбук, що відповідає вашим потребам. Пристрої бувають різних форм і розмірів, але чи можуть вони конкурувати з іншими ігровими системами? Найчастіше перевага віддається настільним комп’ютерам, оскільки вони мають більше можливостей для модернізації обладнання та технічного вдосконалення, щоб подовжити життєвий цикл або підвищити продуктивність системи за наявних технічних характеристик. Але оскільки настільні комп’ютери – це великі пристрої, до яких підключають монітор, клавіатуру та інші периферійні пристрої, ви можете грати лише там, де розташовано ваш ПК.

Якщо ви хочете мати топове «залізо» і можливість грати де завгодно, тоді вам варто придбати ноутбук. Купити ігровий ноутбук не складно, але перш ніж натиснути кнопку «Купити», зверніть увагу на декілька аспектів, окрім часу роботи від акумулятора!

Екран

Якщо ви облаштували основне ігрове місце у себе вдома, ви можете встановити додатковий монітор для геймінгу. Але якщо ви знаходитесь далеко від свого зовнішнього монітора (або у вас його взагалі немає), наявність якісного екрана є обов’язковою умовою для комфортної роботи. Найбільшою популярністю користуються ноутбуки з діагоналлю екрана 13, 15 і 17 дюймів. Великий екран може впливати на портативність ноутбука, але чим більше, тим краще, чи не так?

Визначившись із розміром екрана, слід звернути увагу ще на один важливий аспект – роздільну здатність, або кількість пікселів, що відображаються на екрані. У будь-якому разі, чим вище роздільна здатність, тим чіткіше зображення. Сучасні ноутбуки з роздільною здатністю екрана 1440p/4K поступово витісняють моделі з роздільною здатністю 1080p.

Якщо ви вважали, що вам цього вистачить, подумайте ще раз! Вибираючи екран ноутбука, також зверніть увагу на частоту оновлення. Частота оновлення – це характеристика, яка показує, скільки разів дисплей оновлює зображення за одну секунду. Ця величина вимірюється в герцах (Гц). Один герц дорівнює одному оновленню в секунду. Для більшої наочності уявіть, що на екрані з частотою 100 Гц відображатиметься 100 зображень за одну секунду. Чим вище частота оновлення, тим краще. Ми рекомендуємо використовувати дисплей із частотою оновлення 144 Гц для забезпечення плавного ігрового процесу.

Безперечно це дуже круто, якщо у вас є високоякісний екран, але це ще не все. Щоб отримати оптимальне зображення на екрані, вам також знадобиться високопродуктивний центральний процесор і графічний процесор.

ЦП

Центральний процесор (ЦП) – це мозок вашого ноутбука. Центральний процесор подає сигнали компонентам комп’ютера, а також обробляє інструкції, надіслані програмним забезпеченням системи. Вибираючи центральний процесор, зверніть увагу на декілька технічних характеристик, зокрема на тактову частоту та кількість ядер.

  • Тактова частота: Will determine how quickly the CPU retrieves and carries out instructions. Generally, the higher the clock speed, the faster the CPU. (Measured in GHz.)
  • Кількість ядер: Процесор може мати кілька обчислювальних ядер, кожне з яких діє як окремий процесор. Чим більше ядер, тим більше операцій може обробляти процесор.

Сьогодні на ринку представлено безліч процесорів. Якщо ви шукаєте щось потужніше, ви можете придбати розблоковані процесори, розігнавши їх для підвищення продуктивності системи. Розгін означає підвищення тактової частоти процесора до порогових значень. З кожним тактом процесор міняє свій стан. Тактова частота – це кількість тактів, які процесор проходить за одну секунду. Самостійний розгін дає змогу отримати набагато вищу тактову частоту. Але пам’ятайте, що чим швидше працює ваш процесор, тим сильніше він нагрівається. Перегрів комп’ютера, особливо ноутбука, може викликати величезні проблеми та порушити роботу системи охолодження! Тому, щоб не вкоротити термін служби вашого нового ноутбука, переконайтеся, що ви дотримуєтесь вказівок посібника з розгону системи та не перевищуєте безпечні порогові значення.

ГП

Графічний процесор (ГП) створює пікселі, які формують зображення на екрані. Він працює пліч-о-пліч із центральним процесором, забезпечуючи плавну частоту кадрів і високу роздільну здатність в іграх.

Усі ноутбуки мають графічний процесор, але більшу частину цих графічних процесорів інтегровано в материнську плату. Зазвичай це влаштовує невибагливого користувача. Але якщо ви геймер і шукаєте щось потужніше, ви можете придбати графічний процесор вищого класу. Багато ігрових ноутбуків продається зі встановленим на заводі графічним процесором GeForce GTX. Ці графічні процесори зазвичай є менш потужною версією відеокарти настільного комп’ютера аналогічної серії, але завдяки оптимізації вони безумовно працюватимуть на однаковому рівні у відповідних системах.

Сховище даних

Твердотільні накопичувачі (SSD) перевершують механічні жорсткі диски (HDD) практично в усіх аспектах геймінгу. Твердотільні накопичувачі набагато швидші за жорсткі диски. Це означає, що система зможе завантажувати файли й програми набагато швидше, а час запуску ігор і самої системи скоротиться. Також у твердотільних накопичувачах відсутні деталі, що обертаються, тому вони виділяють менше тепла порівнюючи з жорсткими дисками.

Майже всі ігрові ноутбуки тепер поставляються з твердотільними накопичувачами. Вони можуть мати різні інтерфейси, найшвидший з яких – PCIe NVMe в форм-факторі M.2. Ваш вибір насамперед залежить від того, який обсяг сховища даних потрібен вам. Багато ноутбуків також передбачають можливість модернізації або додавання ще одного твердотільного накопичувача. Це важливий аспект, на який варто звернути увагу, оскільки за допомогою модернізованих деталей ви зможете вдосконалювати свою систему протягом тривалого часу.

Якщо після придбання ноутбука вам знадобиться додаткове сховище даних і у вашому ноутбуку є слот M.2 NVMe, компанія Kingston може запропонувати вам ідеальне рішення для геймінгу! Твердотільні накопичувачі Kingston FURY Renegade, що побудовані на новітньому PCIe Gen 4x4 NVMe контролері та 3D TLC NAND флеш-пам’яті, забезпечують виняткову продуктивність і високу ємність для геймерів і ентузіастів, які займаються складанням або модернізацією ПК, щоб досягнути екстремальної продуктивності. Завдяки швидкості зчитування/запису даних до 7300/7000 МБ/с1 та ємності до 4 ТБ2 вам не доведеться видаляти дані, щоб звільнити місце на пристрої, протягом довгого часу.

RAM

Оперативна пам’ять (RAM) – це пам’ять, яка тимчасово зберігає дані, але значно полегшує і прискорює їх опрацювання процесором. Ви можете придбати ігрові ноутбуки з великим обсягом оперативної пам’яті. Усе залежить від вашого бюджету. Деякі ноутбуки поставляються з можливістю подальшої модернізації наявної оперативної пам’яті.

Ми можемо порекомендувати модуль пам’яті Kingston FURY Impact DDR5 SODIMM, сертифікований на відповідність специфікації Intel® XMP 3.0, зі швидкістю 4800 МТ/с3 та ємністю до 64 ГБ. Ідеальна модернізація ігрового ноутбука!

Перш ніж придбати ігровий ноутбук, візьміть до уваги всі перелічені вище аспекти та зробіть правильний вибір. Хоча сховище даних і оперативна пам’ять – неймовірно важливі компоненти системи, їх можна модернізувати пізніше, якщо у вас немає достатньо коштів для придбання кращої позиції. Не бійтесь зосередитися на інших аспектах, щоб отримати максимально потужний ноутбук. Просто переконайтеся, що ви зможете модернізувати будь-яку модель, яку вирішите придбати!

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

Пошук товарів Kingston

Разом із Kingston вибір пам'яті дуже простий.
Завдяки 35 рокам досвіду Kingston має знання та ресурси, необхідні для правильного вибору.

Пошук за назвою системи чи пристрою

Щоб знайти потрібний продукт Kingston, просто введіть назву чи модельний номер комп’ютерної системи чи цифрового пристрою.

Пошук за модельним номером Kingston

Введіть модельний номер продукту Kingston

Пов’язані публікації