Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Модулі оперативної пам’яті Kingston FURY для розгону

Як вибрати найкращу оперативну пам’ять для розгону

Вибір правильної геймерської пам’яті для розгону системи може виявитися непростим завданням навіть для досвідченого складальника ПК. Легко загубитися у різноманітті варіантів. А скільки критеріїв вибору! Вартість, швидкість, ємність, потенційні обмеження материнської плати та процесорів, не говорячи вже про RGB-підсвітлення!

Нижче наведено алгоритм, якого дотримуються експерти, коли дають рекомендації щодо пам’яті Kingston FURY.

Що таке Kingston FURY?

Працює на Kingston FURY

Спочатку розглянемо портфоліо пам’яті Kingston FURY та методи розгону.

У форм-факторі DIMM, який використовується переважно в настільних комп’ютерах, є дві лінійки модулів пам’яті за продуктивністю: Beast і Renegade.

Beast – це лінійка базового рівня, яка для розгону пам’яті передбачає використання як технології Plug N Play, так і XMP-профілів. Це чудовий вибір: оптимальне значення швидкостей та латентності поєднується з прийнятною ціною. У модулів з підтримкою функції Plug N Play розгін виконується в більшості систем автоматично – одразу після встановлення, що є ідеальним рішенням для систем, які блокують профілі розгону, або для користувачів, які ще не дуже розуміються в BIOS.

Renegade – це серія вищого класу, яка для розгону й досягнення максимальних швидкостей і найнижчих таймінгів передбачає використання лише XMP-профілів.

У форм-факторі SODIMM представлені модулі лінійки Impact, які призначені для ноутбуків та малогабаритних комп’ютерів. Вони підтримують технологію Plug N Play для автоматичного розгону, але й також мають профілі з такими ж самими параметрами швидкості й таймінгів, на випадок коли автоматичний розгін не запускається.

На ринку є два види комп’ютерних систем:

  • системи, які випускає виробник комплектного обладнання під відомими брендами комп’ютерів (ноутбуків) і відповідними брендами геймерської продукції, наприклад: Dell/Alienware, HP/Omen, Lenovo/Legion, Acer/Predator;
  • системи, які зібрані власноруч або невеликими компаніями. У такому разі це передбачає покупку різних компонентів (материнську плату, процесор, оперативну пам’ять, відеокарту, корпус, блок живлення) і подальше складання системи самостійно. Основними постачальниками материнських плат будуть ASRock®, ASUS®, Gigabyte™ і MSI®. Або ж можна придбати готову систему, до якої входять ті самі компоненти, у менш відомих виробників комп’ютерів (ноутбуків).

Якщо у вас система відомого виробника, ваші можливості оновити пам’ять у подальшому можуть бути досить обмеженими. Більшість цих виробників запобігають використанню наявних у продажі комплектів оперативної пам’яті для розгону, блокуючи можливість активувати профіль. На щастя, Kingston FURY є постачальником пам’яті для всіх чотирьох основних виробників комп’ютерів та ноутбуків, а комплекти пам’яті на замовлення доступні лише у виробника вашої системи. Але що робити, коли оновлення для вашої моделі не передбачено? Тоді комплекти Beast і Impact із функцією Plug N Play можуть стати у пригоді. Оскільки ця функція не вимагає встановлення профілю й запускає розгін автоматично, це простий спосіб обійти можливе блокування.

Якщо ви складаєте ПК власноруч або маєте систему менш відомого виробника з наявною в продажу материнською платою, тоді вибрати комплект модулів значно простіше.

Поле пошуку пам’яті

Почніть із використання нашого сервісу пошуку пам’яті : введіть назву виробника материнської плати та її модель у поле "Введіть назву лінійки/моделі" та натисніть кнопку "Пошук", щоб побачити перелік варіантів. Знайшовши свою модель, ви можете почати зверху й переглянути основні характеристики материнської плати, такі як кількість роз’ємів пам’яті та найбільший підтримуваний обсяг пам’яті. Потім прочитайте Примітки щодо налаштування, оскільки там можна знайти важливі інструкції зі встановлення. Напевно ви знайдете записи, що стосуються вашої материнської плати.

Прокручуючи сторінку вниз, ви знайдете три вкладки продуктів у розділі Сумісні оновлення для вашої системи.

  • Перша вкладка – пам’ять Kingston FURY. Перераховані там модулі відібрано інженерами Kingston – їх перевірено на сумісність на основі внутрішнього лабораторного тестування, сертифікації Intel XMP або AMD Ryzen і/або переліку ухвалених постачальників (QVL) материнських плат. QVL можна знайти на сторінці підтримки вашої материнської плати на вебсайті виробника – там подано перелік усіх модулів пам’яті, протестованих на сумісність.
  • Наступна вкладка – це ValueRAM, наша лінійка модулів пам’яті, які не призначені для розгону (відповідають спеціфікаціям JEDEC). Обирайте цей варіант, якщо вам просто потрібна сумісна пам’ять за хорошою ціною.
  • На третій вкладці представлені наші SSD накопичувачі. Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися більше.
Розділ фільтра пам’яті, що показує загальну ємність комплекту

Далі треба визначитися, що вам потрібно в першу чергу: швидкість чи ємність. Хоча вони не виключають одна одну, модулі та комплекти більшої ємності стандарту DDR4 зазвичай підтримують лише середній діапазон швидкостей.

Ємність

Визначте, скільки пам’яті потрібно для вашої системи. Майте на увазі, що модулі пам’яті треба встановлювати парами або групами відповідно до архітектури материнської плати. Більшість ПК і ноутбуків AMD і Intel мають двоканальну архітектуру пам’яті, де для найкращої продуктивності потрібно встановити пару ідентичних модулів пам’яті. Деякі системи високого класу мають чотириканальну архітектуру, де потрібно встановити групу з чотирьох ідентичних модулів. Не рекомендовано встановлювати лише один модуль, навіть якщо в посібнику материнської плати зазначено, що він працюватиме, оскільки дво- та чотириканальні системи розроблені для об’єднання модулів разом, щоб збільшити пропускну здатність пам’яті. Купівля одного модуля зараз і додавання другого пізніше також може спричинити погіршення або нестабільність продуктивності, оскільки мікросхеми кожного модуля можуть відрізнятися, навіть якщо в них однакові характеристики та номер артикула.

Щоб обмежити варіанти вибору, використовуйте фільтри в лівій частині сторінки.

Швидкість

Визначившись із цільовою потужністю для системи, вам потрібно буде перейти до перегляду доступних параметрів швидкості. Фільтри ліворуч допоможуть обмежити варіанти вибору. Параметри пам’яті також можна обирати й в зворотному порядку, якщо для вас висока швидкість важливіше за велику ємність.

В двоканальних системах найкращі показники швидкості забезпечують двоканальні комплекти (з "K2" в артикулі). Одного комплекту K2 на 1DPC (один DIMM на канал) буде достатньо для забезпечення екстремальної (і при цьому надійної) продуктивності. В цілому, комплекти меншої ємності, в яких використовуються одноренкові (1R) модулі на 4, 8, 16 або 24 ГБ, краще показують себе у забезпеченні більшої швидкості. Все тому, що у випадку екстремальних швидкостей все вирішують таймінги. Якщо мова не йде про оверклокинг, варто обирати дворенкові (2R) модулі, оскільки вони чередують доступ до пам’яті та забезпечують на 15% вищу продуктивність порівняно із одноренковими модулями (1R). Однак за екстремальних швидкостей більшість материнських плат не подужають одночасно і чередування ренків і підтримку високої частоти за низької латентності. Така сама логіка стосується читрьохканальних систем, де комплекти з чотирьох одноренкових (1R) модулів (з "K4" в артикулі) є найкращим варіантом для забезпечення екстремальної швидкості на 1DPC.

Важливо зазначити, що для двоканальних систем ми не рекомендуємо встановлювати два комплекти з двох модулів, якщо цю конфігурацію не зазначено серед перевірених на нашому вебсайті або в QVL материнської плати. Якщо на нашому вебсайті для вашої двоканальної материнської плати вказано комплект із чотирьох модулів, це означає, що ми або виробник материнської плати перевірили цю конфігурацію на стабільність. Якщо ви роздумуєте, чи купувати один комплект із двох модулів зараз і, можливо, ще один пізніше, ми рекомендуємо придбати зараз комплект із чотирьох модулів, оскільки всі модулі комплекту будуть ідентичними. Хоча це малоймовірно, але, поєднуючи два комплекти з двох модулів, у яких різні компоненти пам’яті, розгін може не запуститися або стати нестабільним.

Як правило, коли проводиться розгін, додаткові модулі пам’яті в другому банку слотів як двоканальних, так і чотириканальних систем створюють значне навантаження на процесор, особливо на високих швидкостях та низькій латентності.

Скріншот програмного забезпечення FURY CTRL

RGB-підсвітлення

Якщо ви полюбляєте різні прикраси, подумайте про RGB-підсвітлення. Серед лінійок як Beast, так і Renegade є модулі з RGB-підсвітленням, яке можна налаштовувати за допомогою нашої програми FURY CTRL, що працює з Windows. Усі наші модулі пам’яті з RGB-підсвітленням підтримують запатентовану технологію Infrared Sync, завдяки якій вони переливаються в унісон, навіть коли між ними є проміжки. Якщо ж вам хочеться різноманітності, у програмі їх можна розсинхронізувати. Модулями Kingston FURY з RGB-підсвітленням також можна керувати за допомогою програм з комплекту материнської плати, якщо ви хочете синхронізувати їх з іншими компонентами.

Золота середина чи на межі можливого?

Більшість користувачів задовольнить золота середина під час вибору між ціною, швидкістю, ємністю, функціями та виглядом у лінійках продуктів, які ми пропонуємо. Та якщо ви прагнете неймовірного та витиснути максимум зі своєї системи, Kingston і тут зможе вам допомогти!

Зверніться до представника Kingston, якщо ви все ще не впевнені, які модулі пам’яті найкраще підійдуть для вас. Наша команда наготові.

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

Пов’язані відео

Пов’язані публікації