Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Ноги двох людей звисають на краю скелі, з якої відкривається панорамний вид на озеро.

Докладно: ІР-рейтинг – показник ступеню захисту пристрою від води, пилу та інших видів впливу

Можливо, вам зустрічалися такі позначення, як IP55 або IPX8, на таких електронних пристроях, як смартфони, динаміки або накопичувачі. Може здаватися, що ці позначення – це математичне рівняння, в якому бракує однієї половини. Однак вони можуть нести дуже важливу інформацію щодо пристрою.

Ці позначення називаються ІР-рейтингами – класифікацією ступеня захисту пристрою від потрапляння рідини та пилу. Ця класифікація виникла у 1976 році у зв’язку із дратуючою схильністю електричного та електронного обладнання до відмови або погіршення стану через потрапляння води або пилу. Міжнародна електротехнічна комісія (IEC) – глобальна некомерційна членська організація, до складу якої входить 170 країн – розробила ці рейтинги, які й до сьогодні широко використовуються у промисловості.

Система не лише класифікує ступінь захисту від пилу та води, але й визначає (IEC 60529) ймовірність доступу до критичних компонентів пристрою всередині його корпусу. Рейтинги застосовуються до електричного обладнання із напругою до 72,5 кВ. Комісія розробила перелік випробувань, які виробники мають провести для встановлення відповідності вимогам стандарту.

Мета полягала у створенні єдиного документу, в якому будуть зібрані всі вимоги щодо захисту корпусу пристроїв. До цього окремі стандарти застосовувалися до двигунів та перемикачів низької напруги, а також управляючого обладнання.

Зовнішній SSD-накопичувач XS2000 від Kingston на газоні.

У зв’язку зі стрімким зростанням кількості цифрових пристроїв (смартфонів, стаціонарних ПК, ноутбуків, планшетів, портативних колонок тощо) та їхньої популярності серед споживачів та бізнесу ІР-рейтинги перетворилися на галузевий стандарт, який визначає ступінь захисту пристрою від води, пилу тощо. На відміну від маркетингового хайпу, ІР-рейтинги надають користувачу конкретну інформацію щодо спроможностей пристроїв.

Щоби зекономити ваш час на пошуки інструкції до вашого телефону, в цій публікації ми наведемо деякі основні факти. Більшість сучасних смартфонів мають рейтинг IP67 або IP68. Обидва ці рейтинги означають повний захист від потрапляння пилу. Перший рейтинг вказує на захист від нетривалого занурення у воду на глибину до 91 см на 30 хвилин, а другий – на захист при постійному зануренні до глибини, передбаченої виробником.

А як «читати» цю класифікацію? Все починається з літер «ІР», після яких йдуть цифри. За класифікацією IEC перша цифра означає ступінь захисту від потрапляння твердих предметів (наприклад, пилу) та оцінюється за шкалою від 0 (захист відсутній) до 6 (пил не потрапляє). Друга цифра вказує на ступінь захисту пристрою від потрапляння рідини (наприклад, води) та оцінюється за шкалою від 0 (захист відсутній) до 9 (захист від струменів води високої температури, що подається під високим тиском з різних сторін).

Перша цифра (тверді сторонні предмети)

 1. 0 - Захист відсутній
 2. 1 - Захист від потрапляння твердих сторонніх предметів діаметром більше 50 мм
 3. 2 - Захист від потрапляння твердих сторонніх предметів діаметром більше 12,5 мм
 4. 3 - Захист від потрапляння твердих сторонніх предметів діаметром більше 2,5 мм
 5. 4 - Захист від потрапляння твердих сторонніх предметів діаметром більше 1 мм
 6. 5 - Захист від пилу
 7. 6 - Пилонепроникність.

Друга цифра (вода)

 1. 0 - Захист відсутній
 2. 1 - Захист від крапель води, що падають вертикально
 3. 2 - Захист від крапель води, що падають вертикально, при цьому корпус пристрою повернутий під кутом 15°
 4. 3 - Захист від дрібних бризок води, що розпилюються під кутом до 60°
 5. 4 - Захист від бризок води
 6. 5 - Захист від води, що подається струменем під низьким тиском.
 7. 6 - Захист від води, що подається струменем під високим тиском
 8. 7 - Захист від занурення у воду на глибину до 1 метра протягом 30 хвилин
 9. 8 - Захист від тривалого занурення у воду на глибину, визначенувиробником
 10. 9 - Захист від струменів води високої температури, що подаються під високим тиском з різних сторін.

Багато пристроїв виробництва Kingston мають захист за класифікацією ІР-рейтингів. Це, зокрема, зашифровані USB-накопичувачі (S1000, D500S ) та зовнішні SSD-накопичувачі XS2000.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Пов’язані відео

Пов’язані публікації