Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

articles solutions personal storage how to use usb on a mac hero

Korzystanie z pamięci USB na komputerze Mac

Pamięci flash USB są w użyciu od dawna. Warto jednak wiedzieć, jak ich poprawnie i bezpiecznie używać, aby nie ryzykować uszkodzenia pamięci lub komputera. Pamięci flash USB działają podobnie na wszystkich platformach, jednak użytkownicy, którzy dobrze znają system Windows, i dopiero zaczynają korzystać z komputerów Mac firmy Apple, mogą zauważyć pewne różnice. Firma Kingston oferuje szeroki asortyment pamięci flash USB zgodnych z komputerami Mac. Polecamy również ten przydatny przewodnik na temat bezpiecznego korzystania z pamięci flash, by długo cieszyć się ich wydajnością i niezawodnością.

Aplikacja Mac Finder z podłączoną pamięcią flash USB firmy Kingston

Gdy po raz pierwszy podłączymy pamięć flash, komputer Mac powinien automatycznie zainstalować konieczne sterowniki, a na pulpicie powinna pojawić się ikona pamięci flash USB. Jeśli ikona ta nie pojawi się, sprawdź w ustawieniach systemu, czy w komputerze włączone jest wyświetlanie dysków zewnętrznych na pulpicie. W aplikacji Finder otwórz okno Preferencje i sprawdź, czy w sekcji Ogólne jest zaznaczone pole wyboru Dyski zewnętrzne. Aby uzyskać dostęp do pamięci flash, możesz także otworzyć aplikację Finder i kliknąć ikonę pamięci flash na pasku bocznym po lewej stronie. Jeśli pamięć nadal się nie pojawi, odłącz ją od komputera i podłącz ponownie, albo użyj innego portu USB w komputerze.

Po podłączeniu pamięci flash USB do komputera możesz jej używać tak samo jak zwykłych folderów w komputerze. Aby skopiować pliki do pamięci flash, przeciągnij je i upuść. Skopiowane pliki będą się teraz znajdować w obu miejscach. Aby zaznaczyć więcej niż jeden plik naraz, podświetl wszystkie potrzebne pliki za pomocą kursora i przeciągnij je na pamięć flash. Jeśli chcesz usunąć plik, możesz go przeciągnąć do Kosza, a następnie kliknąć i przytrzymać ikonę Kosza i wybrać polecenie „Opróżnij Kosz”. Spowoduje to całkowite usunięcie pliku.

Mac Finder with Kingston USB flash drive mount showing in left sidebar

Kiedy skończysz używać pamięci flash USB, pamiętaj, aby ją bezpiecznie odłączyć przed wyjęciem jej z gniazda USB w komputerze. W tym celu kliknij ikonę pamięci flash USB na pulpicie i wybierz z menu polecenie Wysuń. Aby odłączyć pamięci flash możesz także otworzyć aplikację Finder i kliknąć strzałkę w górę albo przeciągnąć ikonę pamięci z pulpitu do Kosza. Po odłączeniu pamięci możesz ją wyjąć z gniazda USB w komputerze i schować w bezpiecznym miejscu.

Eject

#KingstonIsWithYou

Powiązane filmy

Powiązane artykuły