Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Dziewczyna siedząca przy stole w domu i pracująca na laptopie

Trwałość dysku SSD – 5 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać możliwości nowego dysku SSD

Modernizacja wewnętrznej pamięci masowej komputera wiąże się z kilkoma ważnymi kwestiami. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz więcej miejsca na dane, chcesz zwiększyć liczbę dysków SSD, czy wybierasz nośnik określonego formatu, z pewnością zależy Ci, aby jak najlepiej wykorzystać jego możliwości.

Oto pięć wskazówek, które Ci w tym pomogą:

1. Pozostaw trochę wolnego miejsca na dysku SSD

Im więcej danych zostaje zapisanych na dysku SSD, tym bardziej dysk spowalnia wraz z upływem czasu, zapełniając się częściowo wypełnionymi blokami. Dlatego niezależnie od chęci przechowywania na nowym dysku SSD jak największej liczby plików, pozostaw na nim co najmniej 10% wolnego miejsca na potrzeby konserwacji i operacji w tle, wykonywanych przez system operacyjny.

Pozwoli to wydłużyć żywotność dysku SSD i jednocześnie zachować trochę przydatnego miejsca. Na szczęście dzięki naszym dyskom o dużej pojemności, niezależnie od tego, czy potrzebujesz miejsca na prywatne pliki, gry, czy do pracy, będziesz mieć wystarczająco dużo przestrzeni na wszystkie ważne dane, nawet jeśli pozostawisz 10% wolnego miejsca.

2. Korzystaj z narzędzia Kingston SSD Manager

Działanie nowego dysku SSD Kingston można kontrolować, korzystając z naszej aplikacji Kingston SSD Manager (KSM). Pozwala ona na dokładne monitorowanie dysku SSD w różnych obszarach, pomagając w pełni wykorzystać jego możliwości. Poniżej wymieniono główne obszary, w których narzędzie Kingston SSD Manager może okazać się pomocne:

  • Monitorowanie kondycji, stanu i wykorzystania dysku SSD
  • Dostęp do danych identyfikacyjnych dysku SSD
  • Przeglądanie i eksportowanie szczegółowych raportów dotyczących kondycji i stanu dysku SSD
  • Aktualizacja oprogramowania sprzętowego
  • Bezpieczne usuwanie danych

3. Zapewnij odpowiednie chłodzenie komputera

Kontrolowanie temperatury komputera stacjonarnego lub laptopa, w tym wszystkich jego podzespołów, jest bardzo ważne dla ogólnego stanu i wydajności systemu. Dbałość o to, aby dysk SSD się nie przegrzewał, wraz ze stosowaniem się do innych zaleceń, pomaga wydłużyć żywotność i zachować stabilną wydajność dysku SSD.

WNiezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać dysk SSD do modernizacji komputera domowego, czy przeznaczonego do gier, Kingston oferuje rozwiązania do obu zastosowań. Nasz dysk SSD KC3000 NVMe M.2 jest wyposażony w niskoprofilowy radiator z grafenu i aluminium, który odprowadza ciepło i pomaga w uzyskaniu maksymalnej wydajności. Doskonałym rozwiązaniem dla graczy jest nasz dysk SSD Kingston FURY Renegade z radiatorem, który doskonale sprawdza się podczas dłuższych sesji gry, spełniając najwyższe wymagania.

4. Stosuj dodatkowe metody monitorowania kondycji dysku

Jedną z zasad, do których warto się stosować, korzystając z dysku SSD, jest unikanie wymuszonego wyłączania urządzenia, ponieważ może to skutkować utratą wszystkich zapisanych danych. Należy zdecydowanie tego unikać, jeśli na dysku znajdują się ważne pliki. Ważne jest także regularne tworzenie kopii zapasowych danych na wypadek wystąpienia błędów, które mogłyby grozić utratą cennych danych.

Te proste, rutynowe czynności pomogą sprawić, że dysk SSD będzie Ci służył przez długie lata!

5. Dbaj o odpowiednią konserwację dysków SSD w centrum danych

Dyski SSD przeznaczone do centrów danych wymagają szczególnej uwagi i odpowiedniej konserwacji, ponieważ służą do przechowywania ogromnych ilości danych niezbędnych do operacji biznesowych. Na szczęście te same metody konserwacji, które mają zastosowanie w przypadku osobistych dysków SSD firmy Kingston, pozwalają wydłużyć żywotność dysków SSD klasy korporacyjnej do centrów danych. W razie potrzeby na Twoje pytania chętnie odpowiedzą eksperci firmy Kingston.

Wnioski

Instalacja i zarządzanie nowym dyskiem SSD w komputerze wymaga uwzględnienia kilku ważnych kwestii. Bez względu na typ komputera i jego przeznaczenie Kingston oferuje różne produkty z kategorii dysków SSD, a także narzędzia, które pozwalają utrzymywać je w doskonałym stanie.

#KingstonIsWithYou

Narzędzie do wyszukiwania produktów Kingston

Jeśli startujesz z firmą Kingston, wybór pamięci jest łatwy.
Ponad 35 lat doświadczeń sprawia, że Kingston ma wiedzę i zasoby, których potrzebujesz, by nie mieć wątpliwości przy wyborze pamięci.

Wyszukaj wg systemu operacyjnego/urządzenia

Aby znaleźć poszukiwane produkty firmy Kingston, wystarczy wprowadzić markę i numer modelu bądź numer katalogowy systemu komputerowego lub urządzenia cyfrowego.

Wyszukaj według numeru katalogowego

Wyszukuj według numeru katalogowego firmy Kingston, numeru katalogowego dystrybutora lub numeru katalogowego producenta.

Powiązane artykuły