Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Mężczyzna korzystający z iPhone'a 15 Pro z dyskiem SSD Kingston XS2000 i laptopem MacBook Pro na stole

Pamięć zewnętrzna do twojego iPhone'a 15

We wrześniu 2023 r. firma Apple zaprezentowała światu swój najnowszy smartfon – iPhone 15 – wprowadzając jednocześnie znaczącą zmianę: pożegnała się z dość archaicznym złączem Lightning na rzecz złącza USB-C®1. Producent od dawna planował ten ruch, biorąc pod uwagę współczesne trendy, kiedy coraz więcej użytkowników korzysta z urządzeń ze złączem USB Type-C.

Oprócz możliwości ładowania telefonu nowy port USB-C oferuje wiele ciekawych funkcji, takich jak np. przekształcenie telefonu w powerbank umożliwiający ładowanie słuchawek AirPods, zegarka Apple Watch, a nawet innego iPhone'a 15. Za pośrednictwem portu USB-C do iPhone'a 15 można także podłączyć zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, które w przypadku iPhone'a 15 w wersji Pro pozwoli nawet na bezpośrednie nagrywanie wideo i zapisywanie zawartości wewnętrznej pamięci telefonu. To sprawia, że nowy iPhone 15 Pro i Pro Max jest przełomowym urządzeniem z punktu widzenia użytkowników nagrywających filmy i innych twórców wykorzystujących w pracy treści wideo.

Ten artykuł przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy od niedawna używają najnowszego iPhone'a i chcą zwiększyć pojemność jego pamięci lub dowiedzieć się więcej o nagrywaniu materiałów wideo na zewnętrznym nośniku pamięci.

Zewnętrzne urządzenia pamięci do iPhone'a 15

iPhone 15 Pro z nośnikami pamięci USB i SSD firmy Kingston na ekranie na szarym tle schodów z betonu cementowego

Wyposażenie iPhone’a 15 w port USB-C otworzyło możliwość podłączania do niego różnych zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, z których mogą korzystać użytkownicy. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań zewnętrznej pamięci masowej, które są zgodne z iPhone’em 15 i oferują możliwość przechowywania większej ilości danych, swobodnego dostępu do plików i skutecznego zarządzania zapisaną zawartością.

Zewnętrzne dyski SSD to świetna opcja dla użytkowników iPhone'ów, którzy chcą zwiększyć zasoby pamięci swojego urządzenia. Zaletą zewnętrznych dysków SSD jest ich rozmiar, przenośność i duża szybkość. Wykorzystują one pamięć flash i nie mają ruchomych części, co zapewnia większą szybkość odczytu i zapisu, trwałość i niezawodność. To sprawia, że są idealnym wyborem do iPhone'a, gdy chodzi o maksymalizację pojemności pamięci.

Korzystanie z zewnętrznego urządzenia pamięci masowej podłączonego do iPhone’a 15 jest bardzo proste. Po podłączeniu przenośnego dysku SSD za pomocą odpowiedniego przewodu USB można bez problemu zapisywać na nim pliki. Mogą być to zdjęcia, filmy, dokumenty, muzyka itp. W razie potrzeby użytkownik może kopiować, przenosić lub usuwać pliki, skutecznie zwiększając zasoby pamięci swojego iPhone'a. Zewnętrzne dyski SSD to świetny sposób na uzupełnienie zasobów pamięci iPhone'a w celu przechowywania większych plików i ilości danych.

Zewnętrzny dysk SSD Kingston XS2000 jest zgodny z urządzeniami iPhone 15, a dzięki swojej przenośności i kieszonkowym rozmiarom jest doskonałym dodatkiem do telefonu. Przenoś pliki bezpośrednio z iPhone'a 15 na dysk SSD XS2000, aby nie martwić się, że zabraknie Ci miejsca.

Z iPhonem 15 zgodne są także urządzenia pamięci flash USB Type-C. Pamięć DataTraveler 80M firmy Kingston może być świetną opcją dla osób o skromniejszych wymaganiach dotyczących pojemności pamięci. Użytkownicy korzystający z wielu urządzeń wyposażonych w różne porty mogą wybrać pamięć Kingston DataTraveler microDuo 3C, która posiada zarówno interfejs USB Type-C, jak i USB Type-A, dzięki czemu jest zgodna z większą liczbą urządzeń.

Nagrywanie wideo na dysk zewnętrzny

Kolejną przydatną funkcją nowych urządzeń iPhone 15 Pro i Pro Max jest możliwość nagrywania wideo w formacie Apple ProRes bezpośrednio na dysk zewnętrzny. Format ProRes jest wykorzystywany przez użytkowników nagrywających filmy i twórców treści w celu uzyskania jak najlepszej jakości materiałów, jednak pliki w tym formacie zajmują dużo miejsca w pamięci i dlatego wymagają zapisu bezpośrednio na dysku zewnętrznym.

Jednak w przypadku zapisu wideo z telefonu iPhone 15 Pro lub ProMax bezpośrednio na dysku zewnętrznym, firma Apple określa kilka minimalnych wymagań, które musi spełniać nośnik:

  • Korzystanie z połączenia USB Type-C o przepustowości 10Gb/s.
  • Umożliwianie zapisu z szybkością co najmniej 220MB/s.
  • Umożliwianie zapisu w formacie APFS lub exFAT (jednocześnie dysk nie może być zabezpieczony hasłem).

Zewnętrzny dysk SSD XS2000 firmy Kingston spełnia te wymagania, zapewniając jednocześnie doskonałą niezawodność i trwałość. Aby nagrywać filmy w formacie ProRes za pomocą swojego iPhone'a, otwórz aplikację Ustawienia, wybierz opcję Aparat, następnie opcję Formaty i włącz funkcję Apple ProRes w obszarze Przechwytywanie wideo. Aby nagrać film w formacie ProRes, otwórz aplikację Aparat, wybierz opcję Wideo, dotknij ProRes u góry ekranu, a następnie nagraj film. Filmy można odtwarzać bezpośrednio za pomocą iPhone'a, korzystając z aplikacji Pliki lub po odłączeniu dysku zewnętrznego i oglądać nagrania na innym urządzeniu.

Podsumowanie

Wyposażenie urządzeń iPhone 15 w port USB-C oznacza dużą zmianę i zapewnia użytkownikom większe możliwości wykorzystania swoich urządzeń. Jedną z nich jest użycie zewnętrznych urządzeń pamięci masowej w celu zwiększenia zasobów pamięci iPhone'a i zarządzania ich wykorzystaniem. Możliwość nagrywania wideo bezpośrednio na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej podłączonego do iPhone'a 15 w wersji Pro całkowicie zmienia sposób, w jaki użytkownicy nagrywający filmujący i twórcy treści mogą rejestrować materiały wideo i zarządzać nimi. Firma Apple wprowadziła w swoich urządzeniach bardzo obiecujące zmiany i miejmy nadzieję, że już wkrótce pojawią się w nich jeszcze bardziej zaawansowane funkcje!

#KingstonIsWithYou

Powiązane artykuły