Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

i3D server room

Yönetimli Sunucu Barındırma Sağlayıcısı, Kingston’ın Bellek ve Kurumsal Sınıf SSD’leri ile Rekabet Avantajı Elde Etti

i3D.net, Kingston ile Rekabet Avantajı Elde Etti

i3D.net, Genel Müdürün oyun müşterileri için ilk sunucuyu kurduğu 2004 yılında faaliyete başladı. O günden bu yana, 6 kıtada binlerce sunucuya sahip bir yönetimli sunucu barındırma sağlayıcı şirketi inşa etti. i3D.net, dünya çapında sunucu barındırma ve bağlantı talepleri olan oyun yayıncıları, kurumlar, IT hizmet sağlayıcıları için çözümler sunmaktadır.

İş zorluğu

Oyun müşterileri açısından performans, gecikme sürelerini en aza indiren oyun sunucuları anlamına gelmektedir. Ancak bu durum, tatmin edici, çok kullanıcılı oyun kullanıcı deneyimi sunmak için ekranın hızlı yenilenmesini gerektiren FPS (first-person shooter) oyunları için daha da büyük önem taşımaktadır.

Yeni oyunların ve Xbox® ve PlayStation® gibi oyun platformlarının çıkmasıyla i3D.net’in teknik mühendislerinin, sunucu yetenekleri açısından çıtayı sürekli yükseltmesi gerekmektedir. Eskiden yüksek yükler, sunucuları zorlamaktaydı. i3D.net’in bunları Kingston belleğe yükseltti ve oynanabilen oyun sayısı ikiye katlandı.

Faydaları nelerdi?

  • Esnek sunucu yapılandırmaları sunarak rekabet avantajı elde etti.

  • Sunucuları performans, kapasite ve IOPS açısından optimize etti (bellek ve SSD’ler).

  • Oyun sunucularında çalışabilecek oyun sayısını ikiye katladı.

  • Kurumsal sunucuların çalıştırabildiği sanal sistemlerin sayısını önemli ölçüde arttırdı.

  • Müşteri kazanması ve mevcut müşterilerini koruması için yüzde 99,99 Servis Seviyesi Anlaşmalarının (SLA) gerekleri kolayca yerine getirdi.

  • Kingston bellek modülleri ile standartlaştırmadan bu yana DRAM arızalarını yüzde 50 azalttı.

  • Dayanıklı, kurumsal sınıf SSD’ler rakip çözümlere göre 10 kata kadar daha yüksek, yani 30.000 programlama/silme döngüsü sunmaktadırlar.

Teknoloji Çözümü

Oyun müşterileri için sunucu belleği performansının en üst düzeye çıkarılması

i3D.net’in uzmanları, eski sunucu işlemcilerinin desteklediği maksimum bellek hızını belirlemek için Kingston’ın uzmanları ile çalıştılar. Aynı zamanda işlemci belleği destekleme kurallarını anlamak için yonga setinin özelliklerini gözden geçirdiler. Daha sonra performans hedeflerini gerçekleştirmek için en iyi Kingston bellek modüllerini ve yapılandırmalarını önerdiler. Mevcut sunucuların hizmet ömrünü uzatmak için uzmanlar, gelecekteki bellek genişletmelerine olanak sağlamak için bellek yuvalarını boş bırakacak yüksek yoğunluklu modüller kullanmalarını önerdiler.

Kingston RAM ile Daha Fazla Sanallaştırma

Kurumsal sanallaştırma gereksinimlerini desteklemek için sunucuları, destekleyebildikleri maksimum bellek kapasitesine yükseltmek gerekiyordu. Bu gereksinimi karşılamak için Kingston uzmanları, şirketin sağladığı en büyük kapasiteli sunucu belleklerini önerdiler.

Genel Müdür, IOPS’yi önemli ölçüde artırma konusuna gösterdiğimiz isteklilik, müşterilerimizin bu konudaki talepleri doğrultusunda ortaya çıkıyor. Kingston mühendisleri, bunun SSD’lerin kullanılmasıyla nasıl elde edileceğini bize gösterdiler. HDD’nin milisaniye mertebesindeki okuma-yazma sürelerini, SSD’lerin mikrosaniye mertebesindeki sürelerle değiştirdiğinizde, sunucuların IOPS’i önemli ölçüde artıyor. dedi.

İş Sonuçları

Kingston bellek modülleri, SSD’leri ve Uzmana Sorun hizmetleri, i3D.net’in bir dizi iş ve teknik avantaj elde etmesini sağladı.

Sunucu performansındaki önemli artışlar, bir rekabet avantajı sağlamaktadır

i3D’in yeni online oyun platformları, i3D.net sunucularında 60–100 oyuncunun oynamasına olanak sağlamaktadır. Oynanabilen oyun sayısını 32’den 64’e yükseltebildik. Hatta bazı sunucularda bu sayı 100’e ulaşabiliyor. Bunu, eğlenceli bir kullanıcı deneyim sağşamak için gecikme sürelerini de sınırlandırarak başardık.

Kurumsal sınıf güvenilirlik, Servis Seviyesi Anlaşmalarını (SLA) destekliyor

i3D.net’in başarısındaki bir diğer önemli unsur, yüzde 99,99 kullanılabilirlik içeren SLA garantisiydi. i3D.net’in teknisyenleri, bu standardı sağlamak için aygıt arıza olanlarını kaydetti ve analiz etti.

Genel Müdür, Kingston çözümleri, SLA’larımızı karşılamamızı gerçekten kolaylaştırdı. Modüllerinin MTBF’si [arızalar arası ortalama süre] gerçekte olağanüstü. Onları kullanmaya başladığımızdan bu yana, DRAM arızaları yüzde 50 azaldı. Varsayılan marka olarak Kingston’ı kullandığımızdan, farklı markalardan belleklerde hata ayıklaması yapmamız gerekmiyor. Dolayısıyla yüzde 10 kadar işçilikten de tasarruf ettik. dedi.

Bu sonuçlar, Kingston’ın katı test süreçlerinden ve kalite güvencesi prosedürlerinden kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak Kingston, bellek ürünlerine ömür boyu garanti ile desteklerken Kurumsal SSD ürün serisi beş yıl garantiye sahiptir.

KingstonCare ve Bir Uzmana Sorun hizmetleri katma değer sunuyor

Kingston, genel olarak KingstonCare adı verilen çeşitli ücretsiz hizmetler sunmaktadır. Bunlar arasında sorunsuz RMA (ürün iade izni) ve RMA ürününün çapraz gönderimi ve yerinde aygıt yedekleri sayılabilir. Bu hizmetlerin tümü, müşterilerin çalışılamayan sürelerini azaltmak ve SLA’larını karşılamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

i3D.net’te yalnızca en yüksek kalitede A-marka donanım ve iş ortakları ile çalışırız. i3D.net ve Kingston, 2004 yılından bu yana iş ortaklığı yapmaktadır. Zaman içinde Kingston, yüksek kaliteli ürünler sağlamak konusunda kendi kanıtladı. - COO, i3D.net

#KingstonIsWithYou

Bir Uzmana Sorun

Kingston, şu anda kullandığınız ya da kullanmayı planladığınız yapılandırmanın kuruluşunuz için doğru olup olmadığıyla ilgili bağımsız fikirler verebilir.

Kurumlar için SSD

Kurumsal SSD’lerin sizin kendi saklama ortamınıza ne gibi avantajlar getireceği ve hangi SSD’nin, yüksek rastgele okuma-yazma IOPS performansı dengesi gerektiren iş yükleriniz için uygun olduğu ile ilgili önerilerde bulunuyoruz.

Bir SSD Uzmanına Sorun

Sunucu Belleği

Sunucunuzu en iyi performans ve kapasite için yapılandırmanın avantajları hakkında öneriler sunuyoruz. Kingston’ın yapılandırma uzmanları, bellek yükseltme gereksinimlerinizi destekleyecek bilgiye ve kaynaklara sahiptir.

Bir Bellek Uzmanına Sorun

İlgili Yazılar