Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

bir sunucu odasında ekrandan 2D bulut teknolojisi ve şeması resmi çıkan bir tablet tutan bir erkek

Örnek Çalışma: Simply Hosting, işbirlikçi servis ve destekten nasıl yararlandı

Zorluk

bir lambayla sunucu rafını kontrol eden bir veri merkezi mühendisi ve odak noktasını gösteren resim

Simply Hosting, 7PB veri saklama alanının yer aldığı 11.000’i aşkın sunucuyu desteklemektedir. Bu durum, doğru SSD teknolojisinin bulunmasını onlar açısından kritik hale getirdi. Çoğu sunucu platformlarında HDD’ler, aynı form faktörü, protokolü ve arayüzü sayesinde doğrudan veri merkezi SSD’lerle değiştirilebilir. Bu, hızla değişen karmaşık bir teknoloji. Dolayısıyla iş yükünüz ve müşteri talepleriniz için doğru veri saklama çözümünü seçmek zorlu olabilir.

SSD’lerin HDD’lere göre önemli performans avantajları sunduğu çok iyi belgelendirilmiştir. Dolayısıyla teknoloji konusunda karar vericilerin, karar vermek için özellik sayfalarına ve fiyata bakma tuzağına düşmeleri sık karşılaşılan bir durumdur. Bu karar vericiler genellikle hızları, garantileri ve MTBF oranlarını karşılaştırır ve daha sonra sürücüden taleplerin çok daha düşük olduğu istemci cihazlarına yönelik seçenekleri tercih ederler.

Bu yaklaşımdaki sorun, NAND flash’ın çalışma şeklidir. NAND flash zamanla yıpranır. İş yükünüz için yanlış teknolojinin kullanılması, veri kaybıyla ve cihazın tamamen arızalanmasıyla sonuçlanır. Simply Hosting, test aşamasında bu sorunları kendisi yaşadıktan sonra tam olarak nereye bakacaklarını biliyordu.

Çözüm

Kingston ve uzman dağıtım iş ortağı arızanın en mantıksal nedeninin NAND’ın dayanıklılığı olduğunu çabucak belirleyebildi. Altyapıda olası veri kaybı ya da sürücü arızasının olası sonuçları alındığında, tercih edilen üretici olarak Kingston Technology’e doğrudan erişim şeklinde ek teknik destek sağlamak için hiç zaman kaybedilmedi. Kingston’daki teknik ekipler, iş yüklerini analiz etti, sürücülerde sağlık kontrolleri gerçekleştirdi ve hataları teşhis etti. Daha sonra uygun bir çözüm olarak DC450R enterprise SSD’yi önerdi. Önerilerden memnun olununca test örnekleri bir sonraki gün geldi ve Kingston’ın ‘Bir Uzmana Sorun’ ekibi, gerçek dünya ortamında performans ölçümlerini değerlendirmelerine ve anlamalarına yardımcı olarak Simply Hosting’e en iyi yapılandırma konusunda yol gösterdi.

Simply Hosting’in müşterilerini güvenilir yüksek performanslı bir veri saklama çözümü ile desteklemek için neden Kingston’ı seçtiğini keşfedin.

Örnek çalışmayı indirin

#KingstonIsWithYou

Bir Uzmana Sorun

Bir Sunucu SSD Uzmanına Sorun

Doğru çözümün planlanması, projenizin güvenlik hedeflerinin anlaşılmasını gerektirir. Kingston’ın uzmanları size yardımcı olabilir.

Bir Uzmana Sorun

İlgili Yazılar