Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Что такое разгон

Розгін — це встановлення тактових частот вище стандартних специфікацій з метою підвищення продуктивності системи. Наприклад, підвищення тактової частоти та зменшення затримок (тривалості очікування) відносно стандартних (JEDEC) для оперативної пам’яті може суттєво вплинути на продуктивність комп’ютерних програм. У модулях пам’яті Kingston FURY використовуються два прості підходи до розгону: функція Plug N Play для новачків і профілі Extreme Memory Profile для професіоналів.

Для комп’ютерних ентузіастів (або любителів) розгін — це окремий вид мистецтва з власною субкультурою. Любителі екстремального розгону заради світових рекордів навіть охолоджують компоненти в рідкому азоті. Проте для створення потужної системи для комп’ютерних ігор зовсім необов’язково мати спеціальні знання в області розгону ПК. У середині 2000-х років компанії Intel, AMD і NVIDIA розробили методи, які допомагають легко розігнати пам’ять за допомогою профілів, запрограмованих у модулі DIMM. Ці профілі визначали тактову частоту, напругу живлення та затримки. Виробники наборів мікросхем/процесорів, материнських плат і модулів пам’яті розробили спеціальну систему стримувань і противаг для забезпечення стабільної роботи платформи. Завдяки цьому ентузіасти й звичайні користувачі можуть легко підвищувати продуктивність своїх модулів пам’яті.

Рекорди розгону Kingston

Рекорди розгону Kingston

Ми пишаємося рекордами, встановленими за участю пам'яті Kingston.

Детальніше

Швидкість зчитування в МБ/с (чим більше, тим краще)

Профіль високої продуктивності
Пам’ять Kingston FURY Renegade DDR4

Швидкість зчитування 39248 МБ/с
Частота Таймінги Напруга живлення
2666 МГц 13-15-15 1,35 В

Plug-N-Play (PnP)
Пам’ять Kingston FURY Beast DDR4

Швидкість зчитування 38032 МБ/с
Частота Таймінги Voltage
2666 МГц 16-18-18 1,2 В

Industry Standard (JEDEC)
Пам’ять Kingston DDR4

Швидкість зчитування 37463 МБ/с
Частота Таймінги Напруга живлення
2666 МГц 19-19-19 1,2 В
Plug N Play

Plug N Play

Plug N Play — це інноваційна концепція розгону пам’яті, яка була вперше розроблена компанією Kingston. Функція Kingston FURY Plug N Play, яка представлена в лінійках пам’яті Kingston FURY Beast і Impact, дозволяє автоматичний розгін пам’яті з використанням налаштованих нашими інженерами на заводі параметрів.

Вам не потрібно самостійно змінювати налаштування або таймінги. Вам навіть не потрібно вибирати профіль. Оскільки профілі працюють за стандартної напруги, просто вставте модулі, і ваша система готова до використання. Plug N Play — це ідеальне рішення, коли система забороняє вносити зміни в налаштування BIOS або вам потрібно просте рішення для підвищення продуктивності пам’яті. У більшості систем технологія Kingston FURY Plug N Play самостійно розганяє пам’ять до максимальної частоти, яку дозволяє встановити BIOS.

Intel XMP

Intel XMP


Intel

Підхід, який застосовується компанією Intel до розгону пам’яті, називається XMP (Extreme Memory Profile). Профілі XMP — це попередньо встановлені значення розгону, запрограмовані в модулі DIMM на заводі. Модулі пам’яті DDR3 й DDR4 підтримують специфікацію Intel XMP 2.0, яка передбачає використання до двох профілів розгону: агресивного та менш агресивного. Для модулів пам’яті DDR5 компанія Intel розробила специфікацію XMP 3.0, яка передбачає підтримку до п’яти профілів розгону, два з яких можуть бути запрограмовані користувачем. За винятком компонентів із підтримкою Plug N Play, усі модулі Kingston FURY містять профіль зі стандартними параметрами за JEDEC (стандартні значення частоти, таймінгів і напруги живлення). XMP — це рішення Intel для безпечного та гарантованого розгону пам’яті на платформах Intel. Профілі XMP можна активувати в налаштуваннях BIOS або за допомогою програми Extreme Tuning Utility (XTU) від Intel, яку можна завантажити на вебсайті компанії.

Існує два варіанти классифікації Intel XMP: Certified і Ready. Intel XMP Certified означає, що Intel підтверджує сумісність модулів DIMM з конкретними моделями материнських плат. Дані про таку сертифіковану сумісність зібрано й розміщено на вебсайті Intel XMP. Intel XMP Ready означає, що модулі DIMM поставляються разом із профілями XMP, пройшовши випробування у виробника пам’яті та/або постачальника материнської плати на заявлених частотах, але їх не було надіслано на підтвердження в Intel.

Швидкість зчитування в МБ/с (чим більше, тим краще)

Профіль високої продуктивності
Пам’ять Kingston FURY Renegade DDR4

Швидкість зчитування 50004 МБ/с
Частота Таймінги Напруга живлення
3600 МГц 17-18-18 1,35 В

Профіль високої продуктивності
Пам’ять Kingston FURY Renegade DDR4

Швидкість зчитування 42411 МБ/с
Частота Таймінги Напруга живлення
3000 МГц 15-17-17 1,35 В

Стандартний профіль (JEDEC)
Пам’ять Kingston DDR4

Швидкість зчитування 37463 МБ/с
Частота Таймінги Напруга живлення
2666 МГц 19-19-19 1,2 В
AMD EXPO™

AMD EXPO™

AMD Expo

Для розгону оперативної пам’яті DDR5 на платформі AMD передбачена технологія EXPO (абревіатура від EXtended Profiles for Overclocking). Представлена на AM5 і новіших платформах, технологія EXPO використовує два профілі розгону, а також профіль, який може запрограмувати користувач, потрібний профіль можна вибрати в налаштуваннях BIOS. Компоненти Kingston FURY з технологією EXPO використовують профіль 0 для заявленої частоти й таймінгів, а профіль 1 — для менш агресивного розгону. Профіль, запрограмований користувачем може містити його власні налаштування пам’яті, а профіль JEDEC (стандартні значення частоти, таймінгів і напруги живлення) забезпечують стабільне завантаження системи з коробки. Моделі Kingston FURY з технологією EXPO сертифіковано AMD на заявленій частоті модуля чи комплекту.

Розгін підвищує параметри пам’яті (частоту, напругу) чи знижує (таймінги) відносно стабільних стандартних значень для досягнення максимальної продуктивності. Незважаючи на те, що розгін зазвичай безпечний і підтримується виробниками Intel, AMD і материнських плат/систем, ви виконуєте його на свій страх і ризик. Стабільність системи може бути порушена деякими частотами та конфігураціями. Дані про моделі FURY надано на основі результатів випробувань, проведених виробниками материнських плат (QVLs), і внутрішніх випробувань Kingston, проте для досягнення стабільного розгону, особливо на екстремальних частотах, деяким системам можуть знадобитися компоненти преміум-класу (високопродуктивні моделі процесорів, материнські плати, блоки живлення та системи водяного охолодження).

Пов’язані публікації