Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Ręka instalująca dysk SSD KC3000 w laptopie

6 najważniejszych powodów, dla których warto wymienić dysk na SSD NVMe

Czy warto wymienić dysk na SSD NVMe?

Krótka odpowiedź brzmi: oczywiście! Dysk SSD NVMe zainstalowany w kompatybilnym urządzeniu zapewnia znaczne zwiększenie szybkości w porównaniu z dyskami SSD SATA i może poprawić ogólną wydajność komputera. Modernizacja komputera lub laptopa może tchnąć w niego nowe życie za ułamek kosztów zakupu nowego urządzenia. Dlaczego więc nie zacząć od wymiany dysku na NVMe? Dyski NVMe szybko stają się nowym standardem dzięki najszybszemu dostępnemu transferowi danych.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie są różnice między dyskami SSD, lektura naszych artykułów Dyski NVMe i SATA – czym się różnią? oraz Dwa rodzaje dysków SSD M.2: SATA i NVMe pozwoli Ci poszerzyć wiedzę. Tymczasem przejdźmy do sześciu najważniejszych powodów, dla których warto wymienić dysk na SSD NVMe.

1. Większa szybkość
W porównaniu z dyskami twardymi (HDD) dyski półprzewodnikowe (SSD) są pod względem szybkości odczytu i zapisu na zupełnie innym poziomie. A gdy korzystają z interfejsu NVM, stają się jeszcze szybsze. Wysokiej klasy dyski SSD NVMe, takie jak Kingston KC3000, osiągają szybkość ok. 7000MB/s, czyli aż dwunastokrotnie większą niż ich odpowiedniki oparte na interfejsie SATA. Większe szybkości odczytu i zapisu zapewniane przez dysk NVMe przyniosą korzyści Twojemu komputerowi w postaci szybszego wczytywania plików i uruchamiania.

2. Większa wydajność
Dyski SSD NVMe umożliwiają transfer ponad dwudziestopięciokrotnie większej ilości danych w porównaniu z dyskami SATA. Wymiana dysku na NVMe pozwala wyeliminować wszystkie „wąskie gardła” pamięci masowej i poprawić ogólną efektywność pracy na komputerze.

3. Doskonała efektywność energetyczna
Dyski SSD NVMe charakteryzują się niskim zużyciem energii w trybie gotowości, co zapewnia ich bardziej energooszczędne działanie.

4. Szeroka kompatybilność
Nie musisz martwić się o kompatybilność, ponieważ dyski SSD NVMe współpracują ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi i platformami sprzętowymi wyprodukowanymi po 2015 roku, komunikując się bezpośrednio z procesorem przez magistralę PCIe. Większość dysków SSD NVMe wykorzystuje także format M.2, dzięki czemu są one kompatybilne z laptopami i minikomputerami.

5. Korzyści w grach
Twój komputer do gier również „odczuje” korzyści z wymiany dysku na SSD NVMe. Zauważysz szybsze uruchamianie i wczytywanie gier oraz skrócenie czasu ich instalacji. Ponadto technologia NVMe poradzi sobie z większą liczbą klatek na sekundę w największych i najnowszych grach. Wraz z wprowadzeniem technologii Microsoft DirectStorage i jej szerszym wykorzystaniem w nowych grach, dyski NVMe stają się niezbędnym wyposażeniem w komputerach graczy. Dowiedz się więcej z artykułu Zalety dysków SSD w grach.

6. Przystosowane do PS5™
Jeśli nie masz komputera, wszystkie wymienione powody odnoszą się także do konsoli PS5. Wyposażając ją w dysk SSD Kingston FURY™ Renegade z radiatorem, zyskasz więcej miejsca na ulubione gry. Z tego artykułu dowiesz się, jak zainstalować dysk SSD NVMe w konsoli PlayStation®5.

Nie czekaj dłużej!

Modernizacja dysku SSD to świetny sposób na poprawę ogólnej wydajności komputera. Aby w pełni wykorzystać sprzęt, możesz zamienić stary dysk SSD w dysk zewnętrzny. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób? Piszemy o tym w naszym artykule Jak wykorzystać stary dysk SSD jako zewnętrzny dysk do przechowywania danych.

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

Narzędzie do wyszukiwania produktów Kingston

Jeśli startujesz z firmą Kingston, wybór pamięci jest łatwy.
Ponad 35 lat doświadczeń sprawia, że Kingston ma wiedzę i zasoby, których potrzebujesz, by nie mieć wątpliwości przy wyborze pamięci.

Wyszukaj wg systemu operacyjnego/urządzenia

Aby znaleźć poszukiwane produkty firmy Kingston, wystarczy wprowadzić markę i numer modelu bądź numer katalogowy systemu komputerowego lub urządzenia cyfrowego.

Wyszukaj według numeru katalogowego

Wyszukuj według numeru katalogowego firmy Kingston, numeru katalogowego dystrybutora lub numeru katalogowego producenta.

Powiązane artykuły