Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Kingston XS2000 SSD ile iPhone 5 Pro'sunu kullanan bir adam ve masada MacBook pro dizüstü bilgisayar

iPhone 15'iniz için harici veri saklama

Eylül 2023'te Apple, en yeni akıllı telefonu iPhone 15'i dünyaya tanıttı ve önemli bir değişime imza attı: (neredeyse) eski Lightning konektörüne veda ederek USB-C®1 kullanmaya başladı. Bu Apple'dan, özellikle de giderek daha fazla tüketicinin Type-C cihazlar kullandığı günümüz dijital çağında uzun zamandır beklenen bir hamleydi.

Yeni USB-C bağlantı noktasıyla telefonunuzu şarj etmenin yanı sıra yeni yapabileceğiniz, telefonunuzu AirPods, Apple Watch ve hatta başka bir iPhone 15 için bir güç bankasına dönüştürmek gibi pek çok harika özellik var. Ayrıca, iPhone 15'i USB-C bağlantı noktası üzerinden harici bir veri saklama cihazına bağlayabilirsiniz. Akıllı telefonun Pro modeline sahipseniz, harici bir veri saklama cihazı, doğrudan video kaydetmenize ve iPhone 15'in dahili veri saklama alanından tasarruf etmenize olanak tanır. Bu da yeni iPhone 15 Pro ve Pro Max'i video grafikerler ve video içerikleriyle çalışan diğer yaratıcılık sektörü çalışanları için oyunun kurallarını değiştiren büyük bir devrim haline getiriyor.

Yakın zamanda en yeni iPhone'a geçen ve cihazlarının veri saklama kapasitesini artırmak isteyen veya harici bir cihaza video kaydetme hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için bilinmesi gereken her şeyi bu yazıda paylaşıyoruz.

iPhone 15 için harici veri saklama cihazları

Gri çimento beton merdiven fon üzerinde ekranda Kingston USB ve SSD sürücülerinin bulunduğu iPhone 15 pro

iPhone 15'te USB-C bağlantı noktasına geçiş, yeni iPhone kullanıcılarının yararlanabileceği farklı harici veri saklama cihazları dünyasının kapılarını açtı. Piyasada iPhone 15 ile uyumlu olan ve kullanıcılara daha fazla veri saklama, dosyalarına her yerden erişme ve içeriklerini verimli bir şekilde yönetme olanağı sunan çeşitli harici veri saklama çözümleri bulunuyor.

Harici SSD'ler cihazlarının veri saklama alanını genişletmek isteye iPhone kullanıcıları için harika bir seçenektir. Harici SSD'lerin avantajı boyutları, taşınabilirlikleri ve yüksek hızlarıdır. Flash bellek kullanırlar ve hareketli parçaları yoktur. Bu da daha yüksek okuma/yazma hızları, gelişmiş dayanıklılık ve güvenilirlik sağlar. Bu sayede maksimum veri saklama alanına sahip bir iPhone elde etmek için mükemmel seçeneklerdir.

iPhone 15 ile harici bir veri saklama cihazı kullanmak çok basittir. Uyumlu bir kablo kullanılarak bağlanan taşınabilir SSD ile iPhone ve SSD arasında kolayca dosya aktarımı yapabilirsiniz. Bu dosyalar arasında fotoğraflar, videolar, belgeler, müzik sayılabilir. Kullanıcılar dosyaları gerektiği gibi kopyalayabilir, taşıyabilir veya silebilir. Böylece iPhone'larının veri saklama kapasitesini etkin bir şekilde genişletebilirler. Harici SSD'ler, iPhone veri saklama alanınıza ek yapmanın ve daha büyük dosyaları ve daha büyük hacimlerde verileri saklamanın harika bir yoldur.

Kingston XS2000 harici SSD, iPhone 15 ile uyumludur ve cep boyutu sayesinde rahat taşınabilirliği ile iPhone 15 ile birlikte kullanılabilecek harika bir üründür. Dosyaları doğrudan iPhone 15'inizden XS2000 SSD'ye aktarın ve veri saklama alanınızın tükenmesi konusunda artık asla endişelenmeyin.

Type-C flash sürücüler de iPhone 15 ile uyumludur. Kingston DataTraveler 80M orta düzeyde veri saklama gereksinimine sahip kişiler için harika bir seçenek olabilir. Farklı bağlantı noktalarına sahip birden fazla cihaz kullanıyorsanız Kingston DataTraveler microDuo 3C, hem Type-C hem de Type-A arayüzlerine sahip olması sayesinde daha geniş bir cihaz yelpazesiyle uyumludur.

Harici bir sürücüye video kaydetme

Yeni iPhone 15 Pro ve Pro Max cihazlarının bir diğer harika özelliği de videoları, Apple'ın ProRes video formatını kullanarak doğrudan harici bir sürücüye kaydedebilmenizdir. ProRes, video grafikerler ve içerik oluşturucular tarafından çekimlerini en üst düzeye çıkarmak için kullanılır. Ancak video formatı çok fazla veri saklama alanı kullandığından doğrudan harici bir veri saklama cihazına kayıt yapmanızı gerektirir.

Bununla birlikte, iPhone 15 Pro ve ProMax'te harici bir sürücüye kayıt yapmak için Apple, birkaç minimum gereksinime sahiptir:

  • 10Gbps destekli bir USB Type-C bağlantısı kullanmak.
  • En az 220MB/s hızında yazabilmek.
  • APFS veya exFAT ile formatlanmış olmak ve parola korumalı olmamak.

Kingston XS2000 harici SSD, bu özelliklerin yanı sıra mükemmel güvenilirlik ve dayanıklılık sunmaktadır. iPhone'unuzda ProRes formatında video kaydetmek için Ayarlar uygulamasını açın, Kamera'ya dokunun, Biçimler'e dokunun ve Video Çekimi altında Apple ProRes'i etkinleştirin. Bir ProRes video kaydetmek için Kamera uygulamasını açın, Video'yu seçin, ekranın üst kısmındaki ProRes'e dokunun ve videonuzu kaydedin. Videolar, Dosyalar uygulaması kullanılarak doğrudan iPhone'dan izlenebilir veya kayıtlar, harici sürücünün bağlantısı kesilerek bir başka cihazda görüntülenebilir.

Sonuç

Sonuç olarak, iPhone 15 cihazlarında USB-C bağlantı noktasının kullanılmaya başlanması büyük bir değişim ve kullanıcılara cihazları için daha geniş olanaklar sağlıyor. Harici veri saklama çözümlerinin kullanılmasına olanak tanıdığından kullanıcıların iPhone veri saklama alanlarını yönetme ve genişletme biçimlerini değiştirecektir. iPhone 15'in Pro modellerinde videonun doğrudan harici bir veri saklama cihazına kaydedilebilmesi, video grafikerlerin ve içerik oluşturucuların video içeriklerini kaydetme ve yönetme yöntemlerinde devrim yaratacaktır. Apple'ın yaptığı bu değişiklik çok heyecan vericiydi ve yakında daha gelişmiş özelliklerin çıkmasını umuyoruz!

#KingstonIsWithYou

İlgili Yazılar